Végre jelzőlámpákat kap a szombathelyi Zanati úton a "Tesco kereszteződés"

Farkas Bazsi 2019-04-17 13:51:00
114 millió forintba kerül, júniusra elkészül.

Két éve kezdték meg a tárgyalásokat arról, hogy miként lehetne élhetőbbé tenni Szombathelyen a Zanati út és a Varasd valamint a Selyemrét utca, vagy ahogy a köznyelv ismeri a "Tesco kereszteződést". A közlekedési szakemberek végül arra jutottak, hogy a kereszteződésben:

  • közlekedési lámpákat telepítenek,
  • a városba befelé tartó oldalon a mostani járda helyére egy kanyarodósávot alakítanak ki a Selyemrét utca irányába úgy, hogy a járdát és a kerékpárutat beljebb viszik,
  • jelzőlámpákat telepítenek a Sárvár utca - Zanati út és a Lőcse utca - Zanati út kereszteződésébe.

A munkának már nekiláttak, ami várhatóan júniusban ér véget. A beruházásra Szombathely 114 millió 228 ezer 806 forintot költ el.

Az új lámpák telepítésével a mostani ötről, nyolcra nő a lámpás kereszteződések száma a városhatártól a vasúti aluljáróig. 

A március 13-i közgyűlés döntött arról, hogy az önkormányzat közlekedésfejlesztési munkacsoport állít fel, így egy szakértőkből álló csoport dolgozik azon, hogy a város közlekedése élhetőbb legyen. A munkacsoport tagjai:

-    Tangl László igazgató/intézményvezető (Nemzeti Szakértő és Kutató Központ Műszaki Szakértői Intézet, Szombathelyi Intézet)
-    Tóthné Temesi Kinga (KTI Szombathelyi Kirendeltség vezetője)
-    Horváth Gábor (Szombathelyi Járási Hivatal, Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály)
-    Horváth László (Magyar Közút Zrt. Vas Megyei Igazgatósága, igazgató)
-    László Péter r. alezredes (Vas Megyei Rendőr-főkapitányság, Közlekedésrendészeti Osztály)
-    Seper András tü ezredes igazgatóhelyettes (Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság)
-    Kovács Jenő építőmérnök
-    Kántás Zoltán városi képviselő
-    Tóth Kálmán városi képviselő.
 

Szólj hozzá!

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.