Váradiék alaposan felkészültek Váradiékból

Vágvölgyi Bálint 2019-03-19 11:41:00
A Kecskemét másodedzője, Kornél azt is elmondta, hogy miért megy most kevésbé a játék a Falcóban kosarazó öccsének, Benedeknek.

A KTE-Duna Aszfalt másodedzője, Váradi Kornél ezer szállal kötődik Szombathelyhez. Még érdekesebbé teszi a szerdai találkozót az a tény, hogy testvére, Benedek a Falcót erősíti.

Szerdán este 18:00-kor a magyar bajnokság huszonharmadik fordulójában a KTE-Duna Aszfalt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyt látja vendégül a Messzi István Sportcsarnokban. A Magyar Kupában ezüstérmet szerző együttes a tabella negyedik helyen áll, tizenhárom győzelem mellett kilenc alkalommal kapott ki Gasper Okorn csapata.

– Igyekeztünk alaposan kielemezni a Falco taktikáját – mondta Váradi Kornél, a KTE-Duna Aszfalt másodedzője a csapat honlapjának. – Nincs azonban egyszerű dolgunk, hiszen ellenfelünk nagyon individuális együttes, erős kerete van. Mindig akad olyan, aki képes extrát hozni, de olyan is előfordul, amikor az egész csapatnak nem megy a játék. A Szombathely kemény mérkőzésen van túl, mint ahogyan mi is, próbáltunk maximálisan felkészülni. Nehéz meccsre számítunk, nagy szükségünk lesz a lelkes szurkolóinkra. Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy győztesen hagyjuk el a pályát.

Váradi Kornél számára a Falco elleni meccs nem csak egy a sok közül, hiszen Szombathely a szülővárosa, ott nevelkedett, illetve a sárga-feketéknél indult el az edzői karrierje.

– Szombathely a szülővárosom, ott él a családom nagy része, ott nőttem fel, ott indult a karrierem, ott lettem edző. Kecskeméten is kiválóan érzem magam, mind a KTE-nél, mind pedig a Mercedes-Benz Kosárlabda Akadémiánál nagyon jó és fejlődő környezetben dolgozhatok. Lassan két éve jöttem el Szombathelyről, azóta már több alkalommal volt számomra ellenfél a Falco, különösebb nyomás tehát nem lesz rajtam. Az én dolgom az, hogy a KTE-Duna Aszfaltot a lehető legjobban segítsem a felkészülésben.

Nagyon nehéz dolgunk lesz, hiszen a Szombathely Perl Zoltán és Govens Darrin érkezésével még tovább erősödött, komoly, bajnokesélyes kerete van.

Kicsit pikánssá teszi a szerdai találkozót, hogy a Falco egy Körmend elleni vereséget követően érkezik hozzánk. Mindenki tisztában van azzal, hogy mekkora rangja van Magyarországon ennek a párosításnak, nem tudhatjuk, hogy mit hoz ez ki a Falcóból. Lehet, hogy extra motivációval lépnek majd pályára, de az is benne van, hogy letargikus hangulat lett úrrá a csapaton. Éppen ezért csak magunkkal foglalkozunk, igyekszünk végrehajtani azt, amit elterveztünk.

A Falcót erősíti Váradi Kornél testvére, Benedek. Korábban dolgoztak együtt, ezúttal azonban ellenfelek lesznek.

– A kosárlabda nálunk az egész családban egy általános téma, hiszen mindenki ezzel foglalkozik. Benedek helyzete most egy kicsit komplikáltabb, nincs igazán ritmusban, ráadásul még sérüléssel is bajlódott.

Biztos vagyok benne, hogy valamikor majd átszakad nála a gát,

kívánom neki, hogy ez minél előbb megtörténjen, s nyerje vissza a régi formáját, mert tudom, hogy ezért napról-napra mennyit dolgozik, de szerdán azért mi szeretnénk győzni.

(via BB1)

 

Szólj hozzá!

Lélegezz tudatosan!

Elgondolkodtál már azon, hogy figyelsz-e a légzésedre egy kimerítő edzés közben?

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.