Vámpírnak hitte a 92 éves apját, ezért agyonverte

Székely Zoárd 2020-07-06 16:11:42
Még karót is döfött a szívébe!

Egy amerikai bíróság tíztől harminc évig terjedő börtönbüntetésre ítélt egy férfit, aki a Pennsylvania állambeli Hempfield városában található otthonában agyonverte 92 apját, mert azt hitte róla, hogy egy vámpír – jelentette a helyi sajtó. Douglas Novak még tavaly novemberben vallotta bűnösnek magát a 2018-ban elkövetett gyilkosság vádjában, de azzal védekezett, hogy nem volt beszámítható elmeállapotban.

A rendőrök két nappal a gyilkosság után találták meg a holttestet, miután egy tűzhöz vonultak ki a házhoz. A hatóságok közlése szerint a tűz akkor keletkezett, amikor egy vámpíros rituáléhoz használt gyertyák felgyújtották a padlót.

Ügyvédje a büntetésről szóló csütörtöki bírósági tárgyaláson közölte, hogy a férfi nem szedte a gyógyszereit, amikor egy fából készült szék karfájával agyonverte az apját.

Az ügyvéd elmondta azt is, hogy Novak a gyilkosság után két napon keresztül volt a holttest mellett, mert attól félt, apja feléled, és végleg meg akarta ölni egy, a szívébe döfött fakaróval.

Az ügyészség kételkedett ebben, mert Novak a letartóztatáskor még azt mondta a rendőröknek, hogy azért verte meg az apját, mert az idős férfi eldugta a mobiltelefonját.

 

Fotó: ZDF/Werner Herzog, München (Nosferatu, 1922)

Szólj hozzá!

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.