Vajon lesz hóesés a jövő héten?

ugytudjuk.hu 2020-01-05 15:10:00
A találgatásnál valamivel pontosabb az OMSZ következő heti jóslata.

A jövő héten sem várható érdemi havazás, jellemzően száraz lesz az idő. A hideg hétkezdet után melegedésre lehet számítani - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.

Hétfőn alapvetően gyengén felhős, napos idő lesz, csapadékra nem kell készülni. Többnyire mérsékelt marad a légáramlás, de a Tiszántúlon helyenként megélénkülhet a szél. A leghidegebb órákban mínusz 10 és mínusz 3 fok, napközben 0 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet.

Kedden hajnalban, reggel párásság, ködfoltok előfordulhatnak, de napközben javulnak a látási viszonyok, majd napos idő várható, csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet többnyire mínusz 10 és mínusz 4 fok között alakul, de a szélvédett völgyekben mínusz 12 fok is lehet. A nappali maximumok 0 és plusz 6 fok között alakulnak.

Szerdán túlnyomóan derült, napos idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 10 és 0, a legmagasabb hőmérséklet plusz 2 és 8 fok között várható.

Csütörtökön legfeljebb néhány órára süt ki a nap. Délelőtt még néhol előfordulhat gyenge havazás, gyenge ónos eső. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és plusz 2, a maximumhőmérséklet plusz 2 és 9 fok között valószínű.

Pénteken hajnalban átmenetileg párássá, ködössé válhat a levegő, majd napközben javulnak a látási viszonyok, többnyire napos, csapadékmentes idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 6 és plusz 1, a legmagasabb hőmérséklet plusz 3 és 8 fok között alakul.

Szombaton és vasárnap hajnalban párásság, köd képződhet, majd napközben javulnak a látási viszonyok. Napközben napos, csapadékmentes idő várható. A leghidegebb órákban szombaton mínusz 5 és plusz 2, vasárnap mínusz 5 és plusz 1 fok között alakul a hőmérséklet. A nappali maximumok szombaton plusz 3 és 8, vasárnap plusz 1 és 7 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.