Vádat emeltek annak az önvezető autónak a sofőrje ellen, amely elütött egy nőt

Fehér Buda 2020-09-19 19:17:23
Elaine Herzberg a biciklijét akarta áttolni az úton, sem a kocsi, sem a sofőrje nem vette észre.

Hivatalosan is vádat emeltek az ellen nő ellen, aki egy önműködő Uber tesztautót felügyelt, ami elütött egy nőt még 2018-ban. Az egyik arizonai bírságon egészen pontosan gondatlanságból elkövetett emberöléssel gyanúsították meg Rafaela Vasquez-t, aki nem vallotta bűnösnek magát. Vasquez az első olyan ember, aki azért került bíróság elé, mert egy önműködő jármű elütött valakit. Az ügyészek azt már tavaly megállapították, hogy az ügyben az Uber nem tartozik felelősséggel, Vasquez munkája lett volna, hogy felügyelje a kocsit, írja a Guardian.

A balesetben egy Elaine Herzberg nevű nő halt meg, aki át akarta tolni a biciklijét az úttesten. Az autó viszont nem vette észre, hogy gyalogos került a jármű elé, a hibát Vasqueznek kellett volna korrigálnia. A nő ehelyett a telefonjára figyelt, csak akkor kapott észbe, amikor már túl késő volt. 

A baleset után az amerikai törvényhozók feltették a kérdést, hogy vajon mennyire is biztonságosak az önvezető autók. Habár az Uber nem felel Herzberg haláláért, azt azonban megjegyezték a cégnek, hogy az önvezető autó kifejlesztésekor súlyosan elhanyagolták a gyalogosok biztonságát, és az is kiderült, hogy a kocsit futtató szoftver egyáltalán nem ismerte fel az úttesten átkelő nőt. A teszt közben az Uber ki is kapcsolta azt az automata rendszert, amely a vészfékezésért lett volna felelős, éppen azt próbálták ki, mennyivel simább utazást biztosít az autójuk, ha a szoftver ezen részét hanyagolják.

Az ügyben az is felmerült, hogy maga Arizona állam is valamilyen formában felelős volt a balesetért. Az  amerikai államok többsége ugyanis egyáltalán nem, vagy csak komoly előírásokat betartva engedi az útjaira az önműködő autók prototípusait. Arizonában azonban sokkal engedékenyebbek a törvények, több cég is itt tesztelte a hasonló kocsijait. 

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.