Vádat emeltek a segítségnyújtás helyett aludni térő kamionos ellen, miatta halhatott meg kollégája Nagykanizsán

Nagy Donát 2020-01-28 12:01:41
A későbbi áldozat rosszul lett, majd kizuhant a kamionból. Kollégája az éjjel többször odament a még élő, földön fekvő sérült férfihoz, de mégsem segített neki.

A harmincnyolc éves ukrán állampolgár kamionsofőr járműszerelvényével 2019. október 10-én érkezett Nagykanizsára, hogy egy helyi gyárból lámpatesteket szállítson Oroszországba - olvasható az ugyeszseg.hu-n. Mivel a kamiont aznap nem tudták megrakodni, a férfi megkezdte négy napos pihenőjét az üzem nagykanizsai telephelyén.

Másnap érkezett ugyanerre a telephelyre a szintén ukrán állampolgárságú kamionsofőr sértett, aki pihenő idejét hasonló okokból szintén ebben az őrzött parkolóban vette ki. Mivel az ott várakozó terhelttel jól ismerték egymást, a két kamiont egymás mellé parkolták le, majd a kora délután közösen elindultak bevásárolni vacsorára. Beültek a terhelt kamionjába, enni és inni kezdtek éjfélig, mire az általuk elfogyasztott nagy mennyiségű sörtől és whiskytől mindketten lerészegedtek és el is aludtak.

Hajnali kettő óra körül a sértett – aki egyébként súlyos szívbeteg volt – rosszul lett, ezért kinyitotta a vezetőfülke ajtaját, megpróbált kiszállni onnan, de az nem sikerült. Még ülve elvesztette az eszméletét, amire társa is felriadt, de hiába szólongatta a mellette összegörnyedve ülő sértettet, nem ébredt fel. A férfi kiszállt a kamionból, megkerülte és ajtót nyitva próbált friss levegőt beengedni a sértettnek, aki egyensúlyát vesztve kizuhant a magas ülésről és arccal a földre esett.

A mozdulatlanul fekvő sértett a közvetetten életveszélyes sérülései ellenére ekkor még életben volt.

Társa anélkül, hogy segítséget nyújtott, vagy hívott volna neki, az eszméletlen sértettet magára hagyta és visszaült a kamionba aludni.

Rövid időn belül azonban, fél óra alatt  négyszer, mégis kiszállt, a sértetthez lépett, akinek jól látható sérülései ellenére továbbra sem nyújtott segítséget és nem értesítette az ott parkoló többi kollégáját, a telephely biztonsági őrét és a mentőket sem, hanem ismét lefeküdt aludni.

A reggeli órákban a biztonsági őr fedezte fel a földön fekvő sértettet, aki ekkor már halott volt.

A bűnügyi felügyelet alatt álló férfivel szemben a kényszerintézkedés fenntartása mellett segítségnyújtás elmulasztásának vétsége miatt fogházbüntetés kiszabását indítványozta a Nagykanizsai Járási Ügyészség.

Szólj hozzá!

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.