Ungvári István győri színművész: Nem értek egyet a színház lerombolásával

Pintér Bence 2020-07-20 10:01:00
Ráncfelvarrás kell a Győri Nemzeti Színház épületének, de lerombolni nem kéne azt Ungvári István, a társulat színésze szerint.

Interjút adott a Győri Nemzeti Színház épülete körül kialakult diskurzus kapcsán Ungvári István, a győri társulat színművésze. A színészként 25 éve Győrben dolgozó Ungvári elmondta: a színház nyilván felújításra szorul, hiszen intenzíven használták az elmúlt negyven évben, emellett a színpadtechnika is sokat fejlődött.

De egyáltalán nem ért egyet azzal, hogy ezt az épületet lerombolják,

sem azért, hogy utána máshol, sem azért, hogy aztán ezen a helyen egy újat építsenek – az érvényben lévő felújítási terv ugyanis nagyjából olyan, mintha új épületet építenének ezen a területen. A színész szerint a gépészet, tehát a forgószínpad, a süllyesztő és talán a zsinórpadlás is megérett a renoválásra, emelkett a fűtés és a klímarendszer felújítása is szükséges. Emellett a nézőteret is úgy kell átalakítani, hogy javoljon az akusztika.

A színművész szerint a mostani felújítási tervben a Kisfaludy-terem déli oldalhoz toldása, illetve a sísánc emblematikus alakjának megbontása hiba.

Ungvári szerint a budapesti Nemzeti Színház megmutatja, hogy mellényúlás a belvárosból olyan környékre költöztetni egy színházat, mint amilyen az Árkád mögötti terület. A színművész szerint az például jó megoldás lenne, ha itt, az Árkád mögött egy kamaraszínház épülne, és amíg a mostani épületet felújítják, addig működhetne ott a társulat.

A teljes videóinterjút itt lehet megtekinteni:

Security Check Required

null

Ha pedig valamiért nem látja a beágyazást, kattintson ide. Az interjút az a Szakács András készítette, aki korábban megrendelte az első olyan reprezentatív közvélemény-kutatást, amelyből kiderült, hogy a győriek jelentős többsége szeretné, ha megmaradna ez az épület. Interjúnk vele itt olvasható.

Szólj hozzá!

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.

Ciprusi ellenféllel teljes a Falco EK csoportja

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar bajnoki ezüstérmes a spanyol Zaragozával és a dán Bakken Bearsszel is összecsap.

Tanműhelyként szolgál a Széchenyi István Egyetem hallgatói számára, a Waberer's’ új, mosonmagyaróvári szervízcsarnoka

Nagy István ezzel kapcsolatban hangsúlyozta a vidék versenyképességének fontosságát. 

Sárga fedeles, otthoni szelektív gyűjtésre alkalmas kukákat oszt a GYHG

Személyivel és lakcímkártyával veheti át mindenki a saját településén. 

A mesterséges intelligencia etikai kérdéseit vizsgálja egy magyar-amerikai kutatás

Hogy ez megér-e 1 millió dollárt, arról megkérdeztük a Chat GPT-t.

Kigyulladt autó miatt, forgalomkorlátozás van az M1-es autópályán

Nagyszentjános külterületén a Budapest felé vezető oldalon egy sávon halad a forgalom.