Ungár: tűzoltás kell a szociális ágazatban

Papp László Tamás 2020-10-15 13:48:00
Bérkiegészítésre és egy életpályamodell felvázolására van szükség a szociális ágazatban az LMP országos elnökségének titkára szerint.

Ungár Péter csütörtöki, online is követhető sajtótájékoztatóján azt mondta: a szociális munka napja, vagyis november 12-e az utolsó pillanat, amikor a kormányzat még érdemi megbecsülést nyújthat az ágazatnak – közölte az MTI.

A politikus rámutatott: míg 2010-ben a szociális dolgozók átlagbére elérte a nemzetgazdasági átlag 70 százalékát, mára annak mindössze 44 százaléka. Ungár Péter bírálta a kormány logikáját, amely szerint a szociálpolitika arra van, hogy elossza a gazdaságban termelt javakat, ezért mindig a gazdasági teljesítőképesség végére sorolódik. Szerinte ha nem működne a szociális ellátórendszer, akkor az emberek jelentős része nem tudna dolgozni, vagyis a szociális ellátórendszer alapozza meg a gazdasági növekedést.

Az országgyűlési képviselő ezért felháborítónak ítélte az emberi erőforrások miniszterének indoklását, aki a gazdaság teljesítőképességével magyarázta, miért nem kaptak egyszeri 500 ezer forintos bérkiegészítést a szociális dolgozók. Azért is bírálta a tárcát, mert öt év alatt nem készítette el azt a struktúrát, amelyben az állam és az egyház elosztja egymás között a szociális feladatokat. Hozzátette: "nem tükrözi a valóságot", amikor a tárca 110 százalékos béremelésről beszél, annak jelentős része ugyanis Ungár Péter szerint a minimálbér emeléséből fakad, ágazati béremelést nem jelent – mondta a politikus.

Szólj hozzá!

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.