Ungár szerint maga Kásler mondta ki, hogy a szociális dolgozók helyzete romlott az elmúlt tíz évben

Farkas Bazsi 2020-07-06 13:12:00
Az EMMI minisztere nem ül le vitázni a Vas megyei LMP országgyűlési képviselőjével.

A múlt héten hívta vitára Kásler Miklós, emberügyi minisztert Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. A vitán többek között a szociális szektorban dolgozók helyzetét is érintették volna. Kásler ma az interneten üzent Ungárnak, hogy nem megy el vele vitázni - ez már a szerkesztőségünknek küldött közleményből - amit alább változtatás nélkül közlünk is - derült ki. 

 

Vitára hívta Kásler Miklóst Ungár Péter

Az Egyenes Beszéd vendége Ungár Péter országgyűlési képviselő, LMP. IRATKOZZON FEL CSATORNÁNKRA: https://goo.gl/uo2kim LÁTOGASSON EL OLDALUNKRA: http://www.a...

 

Kásler Miklós a NER paródiájaként is értelmezhető „Miniszteri percek" című Facebook műsorában jelentette be, hogy nem hajlandó velem vitázni, mert állításaimmal szemben ő igenis megbecsüli a szociális dolgozók munkáját. 

Ezt azzal kívánta alátámasztani, hogy a bérük már a 2010-es szint 114 százaléka: ez azonban még az elmúlt tíz év gazdasági növekedését sem éri el, azaz maga a miniszter mondta ki, hogy a szociális dolgozók helyzete romlott az elmúlt tíz évben.  Arról pedig szót sem ejtett, hogy a szociális dolgozók miért nem jogosultak arra az egyszeri félmillió forintos bérkiegészítésre, amit az egészségügyi dolgozók megkaptak.

A fentiek fényében a miniszter megfutamodása bizonyos szempontból érthető, hiszen a legjobb érve is csak a saját állításának cáfolatára jó. A probléma csak az, hogy a szociális dolgozók nem a „Miniszteri percek" című műsor, hanem a valóság alapján ítélik meg a helyzetüket, ezért pontosan tudják, hogy ez a kormány levegőnek nézik őket. Azzal, hogy Kásler Miklós elmenekül a vita elől, valójában ezt ismeri el, ha ugyanis valóban javult volna a helyzetük, akkor nem bujkálna a dolgozószobájában a miniszter, hanem sorra látogatná az intézményeket és kampányolna az eredményekkel. 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

 

Szólj hozzá!

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.