Ungár Péter: több pénzt kellene fordítani az autizmussal élők integrált oktatására

Fehér Buda 2019-03-30 12:12:00
Az LMP-s politikus ma Szombathelyen részt vett az autizmus napja alkalmából rendezett jótékonysági futáson is.

Több pénzt kellene fordítani az autizmussal élő gyerekek integrált oktatására - jelentette ki szombaton Ungár Péter, a Lehet Más a Politika (LMP) országgyűlési képviselője, aki sajtótájékoztatója után Szombathelyen részt vett az autizmus napja alkalmából rendezett jótékonysági futáson.

Magyarországon nagyon sok iskolának hiába van benne az alapító okiratában, hogy fogad autizmussal élő gyermeket, nem képesek biztosítani a megfelelő számú fejlesztő órát, mert nincs az iskolákban elegendő fejlesztő pedagógus - mondta.

Hozzátette: ahhoz, hogy ez megváltozzon, a kormányzatnak több pénzt kellene erre fordítania, és jogszabályi változtatásokra is szükség van. Ungár Péter szavai szerint helyes, hogy a kormány megemelte a gyermekápolási díjat százezer forintra, de a pontrendszer, amely szerint eldöntik, hogy kinek jár ez a támogatás, nem veszi figyelembe az autizmussal élő gyerekek speciális helyzetéből fakadó igényeket. Közölte: kezdeményezni fogják, hogy az autizmussal élők támogatását ne a pontrendszer alapján bírálják el, az autizmus diagnózisa már önmagában jogosítson fel a százezer forintos gyermekápolási díjra.

A politikus, az autizmussal élők helyzetét taglalva, szólt arról is, hogy Magyarországon kevés azoknak a nappali ellátást kínáló vagy éppen bentlakásos otthonoknak a száma, amelyek a felnőtt korú autizmussal élők számára nyújtanak segítséget. Hosszú, alkalmasint négy-öt éves várólisták vannak ezeknél az intézményeknél és szintén gondot okoz a szakemberhiány, amit béremeléssel lehetne megoldani - mondta.

(MTI)

Szólj hozzá!

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.

A Republikon Intézet szerint a Tisza stabilan őrzi előnyét

5 százalékponttal vezet a Tisza a Fidesz-KDNP előtt.

Megint elmarad a Balaton-átúszás

Idén már másodszor halasztanak a szervezők. 

Merlot a 2025-ös Savaria Karnevál legjobb bora

A villányi Agancsos Pincészeté az elismerés.

Elhunyt Kathi Béla erőemelő, testépítő

A 46 éves sportoló kerékpárbalesetet szenvedett.

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.