Ungár Péter reagált a szociális államtitkár nyilatkozatára

Papp László Tamás 2020-09-17 15:05:00
Az LMP országgyűlési képviselője bírálta a kormány szociálpolitikáját.

Fülöp Attila ma úgy nyilatkozott, hogy a szociális ellátórendszer jól vizsgázott tavasszal és felkészült a második hullámra. A probléma ezzel csak az, hogy a kormány évek óta kivérezteti az ágazatot, mely így már a „békeidőben” szükséges feladatait is alig tudja ellátni. Az, hogy az ellátás még nem omlott össze, csak az ott dolgozók áldozatos munkájának köszönhető, akiket azonban továbbra is levegőnek néznek, és még az egészségügyi dolgozóknak járó egyszeri bérkiegészítést sem hajlandóak megadni nekik – hangsúlyozta az LMP politikusa. 

A szociális ágazat valóban erőn felül teljesít az idén, azonban a kormány az elmúlt évek után a járvány alatt is magára hagyta a szektort. Az ágazat súlyos forráshiánnyal küzd, az intézmények állapota leromlott, az egyre súlyosabb munkaerőhiány pedig már összeomlással fenyeget. A kormány a valóság beismerése helyett két dolgot tesz: egyrészt sikerpropagandát folytat az elmúlt évek bérfejlesztéséről, másrészt megpróbál minden felelősséget elhárítani magától, és mindenért a fővárost hibáztatja.

Azonban addig, amíg előfordulhat az, hogy húsz-harminc év ledolgozott év után valaki kétszázezer forintot keres, ott nem eredmények, hanem feladatok állnak egy kormány előtt. Az LMP szerint a szociális ellátórendszer működőképességének fenntartása érdekében a kormánynak el kell ismernie az ágazatot érintő súlyos problémákat, növelni kell az erre fordított költségvetési forrásokat, és mielőbb jelentős béremelést kell adni a dolgozóknak – mondta Ungár Péter.

Szólj hozzá!

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.