Ungár Péter költségvetés-módosító javaslatot fog benyújtani, hogy Szombathely gazdálkodása ne kerüljön veszélybe

Farkas Bazsi 2020-05-29 12:23:00
A Vas megyei LMP országgyűlési képviselője azt mondta, Hende Csaba nem a szombathelyieket képviseli, hanem a Fidesz érdekeit szolgálja ki.

Varga Mihály pénzügyminiszter benyújtotta a költségvetés tervezetet, amit valószínű nem volt könnyű megalkotni egy ilyen járvány okozta gazdasági válság közepén - kezdte mai sajtótájékoztatóját Ungár Péter a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője.

Majd azzal folytatta, hogy ez a költségvetés negatívan érinti az önkormányzatokat, amik a járvány idején megfeszültek abba, hogy a működni tudjanak. Ezzel szemben a szomszédos Ausztriában több tíz milliárdnyi forintnak megfelelő összeggel támogatják az önkormányzatokat. 

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Aki az önkormányzatoktól von el pénz, az az emberektől von el pénzt - idézte Ungár, Kósa Lajos egy 2007-es tüntetésen elhangzott beszédét. Szombathelytől a gépjárműadó elvonása 570 millió forintot jelent, ami két helyi óvoda két éves működését teszi ki. Nagyságrendjét az is mutatja, hogy 400 millió forintot fordít az önkormányzat munka megsegítésre.

Hende Csaba erre az összegre azt mondta, hogy mogyoró.

Ungár azzal folytatta, hogy ez azt mutatja, hogy Hende Csabának nem fontosak a szombathelyiek, nem az ő érdekeket képviseli, és nincs lobbiereje, hogy a forrásokat a helyi lakosokra fordítassa. 

Hende Csaba nem Szombathelyt képviseli, hanem a Fideszt szolgálja ki a Parlamentben - fogalmazott Ungár. 

A Vas megyei LMP országgyűlési képviselője azzal zárt, hogy hamarosan módosító javaslatokat fog benyújtani, hasonlóképpen, mint, ahogy tavaly is tette. Akkor a szombathelyi buszpark lecseréléséhez kért pénzt, amit a Fidesz, Hende Csabával együtt leszavazott.  

De képviselő kérni fogja a közalkalmazotti bértábla növelését is. 

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.