Kiderült, miért terítette be a szombathelyi Pick-telepet a forgácseső

Vágvölgyi Bálint 2019-01-30 10:58:00
Még két hete borította be a Falco-gyár környéket a fűrészpor.

Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője még január 14-én "Mi okozta a szombathelyi környezetszennyezést?"-címmel küldött kérdéseket Dr. Nagy István agrárminiszternek. Ungár azután kereste meg a minisztert, hogy január 13-án reggel vastagon állt a fűrészporszerű anyag Szombathely keleti városrészében, autókat befedve és kerteket elborítva. Az LMP-s politikus az alábbi kérdéseket tette fel az ügyben:

  • 1. Mi okozta a fentebb említett szennyezést? Milyen anyag került a levegőbe?
  • 2. Hogyan tudják a jövőben biztosítani a gyár környezetében élőknek az egészséges, környezetszennyezéstől mentes életet?
  • 3. Milyen intézkedéseket tesznek a szombathelyi Falco gyár okozta problémák megoldása érdekében?

A tegnapi napon megérkezett az agrárminiszter válasza is. Mint kiderült a Falco-gyárban a forgácslap gyártó üzem préselést, darabolást és szétcsiszolást végző részlegében az elszívó berendezés porelválasztó és elvezető vezetéke hibásodott meg és lyukadt ki.

Ezt a hibát nem vették észre azonnal, ez okozta a január 13-i fűrészporszennyezést.

A vezetéket megjavították, de másnap egy másik részen is meghibásodott és újra natúr, préselt forgácslapból származó fűrészpor került a környezetbe. A környezetvédelmi hatóság jelenleg vizsgálja az üzemzavar részleteit, és megvizsgálják, hogy a gyár megtett-e mindent annak érdekében, hogy ezt a meghibásodást elkerüljék.

A baleset nincs összefüggésben az új forgácsszárító berendezéssel.

Szólj hozzá!

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.