Ungár Péter: Illetményemelést és szabadnapot a köztisztviselőknek!

ugytudjuk.hu 2020-07-01 17:40:00
Az LMP-s politikus azt kezdeményezi, hogy július 1-je ismét hivatalosan is munkaszüneti nap legyen a köztisztviselőknek.

Közleményt küldött szerkesztőségünknek Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. Ezt most változtatás nélkül közüljük:

Az LMP felhívja a kormány figyelmét a köztisztviselők és kormánytisztviselők értéket képviselő munkájára, tegyen sürgős intézkedéseket a közigazgatásban is a munkahelyek megőrzésére, az illetmények további növelésére, a munkaidő csökkentésére a munkafeltételek általános javítása érdekében. Kezdeményezzük, hogy július 1-je ismét hivatalosan is munkaszüneti nap legyen a számukra, ezzel is kifejezve a méltó elismerést, társadalmi szerepvállalásukat.

A köztisztviselők és kormánytisztviselők a közigazgatás működésében és fejlesztésében példaértékű munkát végeztek az elmúlt években vagy akár évtizedekben. Ezt a hivatást csak elkötelezettséggel lehet végezni, hiszen a „hivatalban" a mindennapi embereket szolgálják, méltó módon képviselik a helyi közösségeket, még akkor is, ha nem a „hivatal" falai között vannak éppen. A kormány elismerésük gyanánt 2016-ban eltörölte plusz szabadnapjukat, melyet az LMP azonnali hatállyal visszaállítana.

Tisztelet előttük, hogy a helyi közösségek, emberek szolgálatát választották hivatásuknak! Közszolgálati feladataik felelősségteljes gyakorlásáért elismerés, köszönet és társadalmi megbecsülés illeti őket!

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt.