Ungár Péter: haladéktalanul rendezni kellene a közszféra béreit

Farkas Bazsi 2020-03-11 13:11:00
Az LMP szerint súlyos következményei lehetnek annak, ha a kormány nem rendezi haladéktalanul a közszféra béreit.

Ungár Péter, az ellenzéki párt parlamenti képviselője szerdán, budapesti sajtótájékoztatón a többi között arról beszélt: a szociális szektorból már most 15 ezer ember hiányzik, ráadásul sok dolgozó hamarosan nyugdíjba vonul - tudósít az MTI.


A képviselő szerint a megoldás az lenne, ha egységesen, az alapbér szintjén rendeznék a szektor jövedelmeit, ami után a tízéves gyakorlattal rendelkező szakképzett munkavállalók jövedelme érzékelhetően több lenne a pályakezdőkénél. Emellett a szociális bértáblát az egészségügyihez kellene igazítani, hiszen sokszor ugyanolyan feladatokat látnak el mindkét ágazatban.

A politikus nem tartja elégségesnek a kormány által bejelentett béremelést, mivel az alapvetően a pótlékokra épül, így nem oldja meg a bérfeszültségeket.

Hohn Krisztina képviselő hozzátette: a pedagógusok, az önkormányzati köztisztviselők és a kulturális szektorban dolgozó közalkalmazottak sem érzik, hogy munkájukat megbecsülné az állam. A tanárok közül sokan elhagyják a pályát.

Hozzátette: frakciója ezért több törvényjavaslatot is benyújt a jövőben, hogy elősegítse a béremelést a közszféra több ágazatában is.

Hangsúlyozta: szükségesnek tartják a diplomás bérminimum bevezetését, hogy a felsőfokú végzettségűek ne a garantált bérminimumot kapják.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.