Ungár Péter: az LMP ismét kezdeményezi a szociális és egészségügyi bértáblák egységesítését

Vágvölgyi Bálint 2020-01-11 14:30:00

Az LMP ismét kezdeményezi az Országgyűlésben a szociális és egészségügyi ágazatok bértábláinak egységesítését - mondta Ungár Péter, a párt parlamenti képviselője szombaton Budapesten.

Az ellenzéki politikus sajtótájékoztatóján üdvözölte Orbán Viktor miniszterelnöknek az egészségügyi dolgozók béremeléséről szóló javaslatát, ugyanakkor hiányolta, hogy a bejelentése nem érinti azt a szociális ágazatot, amelyben a legalacsonyabbak a keresetek az állami szférában.

Hangsúlyozta: a szociális szektorban dolgozók 75 százaléka nem keres többet a garantált bérminimumnál, ami miatt a betöltetlen álláshelyek száma jelenleg 15 ezer. Az ágazatban dolgozóknak ráadásul emiatt a létszámhiány miatt sztrájkolni sincs lehetőségük - tette hozzá.

Ungár Péter közölte, pártja azt is újra javasolja, hogy nyíljon lehetőség kollektív szerződést kötni a szociális szférában, mivel az javíthatná az ott dolgozók munkafeltételeit.

(via MTI)

 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

 

Szólj hozzá!

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.