Ungár Péter: az Alzheimer-kórban szenvedők méltóságát meg kell őrizni!

ugytudjuk.hu 2020-09-21 17:22:00
Az LMP álláspontja szerint a demencia, az Alzheimerrel élő családtagok gondozása nem csupán a család felelőssége.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe, amit változtats nélkül közlünk:

Az LMP álláspontja szerint a demencia, az Alzheimerrel élő családtagok gondozása nem csupán a család felelőssége. Az államnak többet kell költeni idősgondozásra, további férőhelyeket kell biztosítani, és meg kell fizetni a gondoskodói munkát, mind az otthonápolók, mind az intézményekben dolgozók számára, az egészségügyi és szociális ellátórendszert össze kell hangolni ezen cél érdekében.

Hazánkban 250-300 ezer ember érintett az Alzheimer-kór problémájával, többségük egyáltalán nem diagnosztizált, mivel a népesség körében még kevés ismerettel rendelkeznek a betegség korai tüneteiről, a felismerésről, a lehetséges megoldásokról. Pedig az időben felállított diagnózis támpontot tud adni a közös gondoskodásra, a jövő megtervezésére az érintettek és a családtagok körében. A diagnózis minél előbbi tisztázásában óriási szerepe van a családnak, az egészségügyi szakembereknek, és a szociális segítőknek, hogy a krízishelyzet megoldása, a betegség megfelelő kezelése, lassítása érdekében minél többet lehessen megtenni.

Az Alzheimer-kór és tágabban a demencia rendszerszintű állami kezelésére már most késő forrásokat átcsoportosítani, egy súlyos társadalmi válság közepén járunk a demencia ellátásban. Az otthonápolási díj emelése a minimálbér szintjére, az állami demencia specifikus férőhelyek drasztikus növelése és a szociális szektorban dolgozók béreinek rendezése nem várathat magára. Az Alzheimer-kórban szenvedők méltóságteljes gondozást érdemelnek, ehhez pedig az államra van szükségük. 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.