Ungár Péter: a kormánynak foglalkozni kell az idősgondozás helyzetével

Varga Mátyás 2020-02-15 13:50:00
Az egyre inkább elöregedő magyar társadalom miatt szükségesek intézkedések a kormány részéről.

Az ellenzéki politikus azt mondta: szeretnék, hogy az otthongondozási díj elérje a minimálbér szintjét - írja az MTI. Ez körülbelül 35 milliárd forint költségvetési többletforrást jelent, amelyet Ungár Péter kigazdálkodhatónak tart.


Az LMP szerint végzettség alapján egységesíteni kellene az állami szektoron belül leginkább alulfizetett szociális szektor bértábláját az egészségügyi bértáblával, valamint egységesítenék az egyházi és állami férőhelyek normatíváját.


Ungár Péter a Századvég felmérésére hivatkozva - amelyben a felnőtt lakosság 74 százaléka a házi segítségnyújtás rendszerét, 73 százaléka az ápolói szolgáltatások minőségét, 55 százaléka pedig a bentlakásos intézmények férőhelyét növelné - pártpolitikán átívelő fontos ügynek nevezte az idősgondozást.


Közölte: a 2010-es 54 ezerről 2018-ra 58 ezerre emelkedett a férőhelyek száma, azonban a várólistán levők száma a 2016-os 16 800-ről 2019-re 24 ezerre nőtt.

Ungár Péter szerint ezért hiába növelték négyezerrel az állami idősgondozási férőhelyeket, az átlagos várakozási idő 2,5 év az idősgondozásban ma Magyarországon. Sokan meghalnak azelőtt, hogy idősügyi ellátásba kerülnének - mondta.

Arra a kérdésre, hogy Baranyi Krisztina (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP), a IX. kerület polgármestere csütörtökön a ferencvárosi testületi ülésen bekapcsolva maradt mikrofon mellett egy fideszes képviselőt hülyének nevezett, azt mondta: egy költségvetési vita sokszor felhevült állapotot jelent. Nem biztos, hogy szolgálja a lakosok érdekeit, ha ilyen szavak hangzanak el - tette hozzá.

Ungár Péter szerint a polgármester arra próbálta, "lehet, hogy nem a legszerencsésebben" felhívni a figyelmet, hogy a fideszes képviselőcsoport költségvetési módosító javaslatai nem szolgálták a ferencvárosiak érdekeit.


Hozzátette: a polgármesternek "értelemszerűen elnézést kell kérnie" az érintettől.

Szólj hozzá!

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.