Ungár Péter: A józan ész diadalmaskodhatott a kormányban

Fehér Buda 2020-12-16 10:40:00
Az LMP politikusa reagált a kormány döntésére, miszerint a szociális dolgozók is ingyen utazhatnak a tömegközlekedési eszközökön.

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője sajtóközleménnyel reagált arra a hírre, miszerint a kormány engedélyezte, hogy a szociális dolgozók is ingyen utazhassanak a tömegközlekedési eszközökön a veszélyhezet időtartama alatt. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük:

Végre, legalább ez 

A józan ész diadalmaskodhatott a kormányban is, amikor hirtelen engedélyezték, hogy a szociális dolgozók is ingyen utazhassanak a veszélyhelyzet időtartama alatt. Érthetetlen, hogy az eredeti kedvezményezetti körből miért maradtak ki, de a lényeg, hogy több fideszes városvezetés után végre a kormány is biztosítja a szociális dolgozóknak ezt a jogot. 

Ez persze nem mentesít a felelősség alól, amit a szociális dolgozóknak járó egyszeri 500.000 Ft-os bérkiegészítés elmaradása jelent. Azzal, hogy a kormány biztosította az ingyenes közösségi közlekedés lehetőségét, valójában maga is elismerte, hogy a szociális dolgozók az egész járványhelyzet alatt ugyanúgy a frontvonalban küzdenek nap mint nap. Ezért csak arra tudjuk biztatni a talán észbe kapó kormányt: ne álljanak meg itt, még mindig van idő akár még idén kifizetni az egyszeri bérkiegészítést a szociális dolgozóknak is. 

Ungár Péter, 

az LMP országgyűlési képviselője

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.