Ungár: felháborító, hogy azok keresnek a legkevesebbet, akik az államnak dolgoznak

Farkas Bazsi 2020-06-02 15:29:00
Az idős embereket otthon gondozók 2021-ben továbbra is megalázóan alacsony, 38 ezer vagy 58 ezer forintot kapnak.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője budapesti sajtótájékoztatóján kifogásolta, hogy a Fidesz olyan költségvetést adott be a jövő évre, amelyben az otthongondozási díj továbbra sincs jelentősen megemelve. Az idős embereket otthon gondozók 2021-ben továbbra is megalázóan alacsony, 38 ezer vagy 58 ezer forintot kapnak - tette hozzá.

Elmondta, egyetértenek azzal, hogy az egészségügyi dolgozók egyszeri 500 ezer forintos juttatást kapnak, de érthetetlennek tartják, hogy ez az egyszeri bérkiegészítés miért nem vonatkozik a szociális dolgozókra, akik a járványveszély közepén ugyanúgy rengeteget túlóráztak.

Jelezte, petíciót indítottak annak érdekében, hogy a szociális dolgozók is kapják meg ezt az összeget.

Ungár Péter azt mondta, bár az egyszeri bérkiegészítés fontos, de nem elegendő, radikális, 50 százalékos béremelésre van szükség a szociális és az egészségügyi dolgozók esetében is.

Kérdésre válaszolva közölte, egy 2004-es fideszes módosító indítványt nyújtnak be a 2021-es költségvetési törvényjavaslathoz annak érdekében, hogy mindenki, aki otthon gondozza hozzátartozóját, kapja meg a százezer forintot. Szerinte ez mintegy 38 milliárd forintot jelentene, amely a Budapest-Belgrád vasútvonal nagyjából kilenc százalékából kijönne.


Hozzátette: ha többkulcsos adórendszer lenne Magyarországon, és azok, akik jobban keresnek, többet fizetnének, akkor ezt is lehetne finanszírozni, illetve így lehetne az 50 százalékos béremelés évi 300 milliárd forintos összegét is finanszírozni.

 

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.