Ungár: Én olyan Magyarországon szeretnék élni, ahol a nők és férfiak egyaránt aktív alakítója a közéletnek

Székely Zoárd 2021-01-03 14:41:00
Érdekes családkép az, ha a családról csak a nők beszélnek...

„A kormánypártok mindent elkövetnek, hogy azt a történetet tudják hitelesen elmesélni, hogy a tradicionális nemi szerepek nyugati támadás alatt állnak, amitől csak ők tudják megvédeni Magyarországot"

- írja Ungár Péter legújabb Facebook bejegyzésében.

Egy pedagógus hívta fel az LMP Vas megyei országgyűlési képviselőjének a figyelmét az alábbi online nyelvtankönyvben található feladatra:

Fotó: Boldog Zoltán Facebook

Magyarul ma a diákokat arra tanítjuk, hogy a férfiak beszélnek a jogról, a politikáról és az üzletről, a nők a sminkről, a divatról és a családról - vonja le a tanulságot a képviselő.

A fenti ábra politikai kontextusával kapcsolatban is vannak meglátásai: tavaly a kormány elutasította azt a javaslatot, hogy a Nemzeti Alaptanterv biztosítsa a fogamzásgátlásról és a biztonságos szexről történő oktatást a gimnáziumokban. Ezt a tankönyvet viszont engedélyezi az EMMI, ahol ilyen lekicsinylő, sértő módon beszélnek a nőkről és a férfiakról is. 

„A nagy geopolitika veszély helyett, ami valóban támadás alatt áll akkor, amikor Novák Katalin kijelenti, hogy a nők három gyerekkel otthon tudnak maradni munka helyett, amikor Kövér László szüleszt, amikor a Miniszterelnök „nőügynek” nevezi az amerikai nagykövet leváltását, amikor ilyen tankönyvek készülnek az a nemek közötti egyenlőség."

- olvasható a bejegyzésben.

„Én olyan Magyarországon szeretnék élni, ahol a nők és férfiak egyaránt aktív alakítója a közéletnek. Én így nevelkedtem."

- zárja gondolatait a képviselő.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Mit tudhatnak a celofán tasakok és a ruhacímkék, ami kihagyhatatlan?

Kifejezetten jó hírünk van azok számára, akik szeretik a hatékony megoldásokat előnyökkel fűszerezve. Ebben a cikkben mutatunk két olyan terméket is, amik mindezeknek megfelelnek és szinte mindennaposak a kereskedelem világában.

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.