Ungár: A magyar kormány arra használja fel a járvány második hullámát, hogy bosszút álljon az önkormányzatokon

Farkas Bazsi 2020-11-18 16:53:00
A Vas megyei LMP parlamenti képviselője felszólította a szombathelyi Fideszt, hogy álljon ki a város érdekeiért.

„Mára teljesen egyértelmű, hogy a koronavírus második hulláma sokkal jobban érinti Magyarországot, mint az első"

- kezdte ezzel Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője szombathelyi sajtótájékoztatóját, aki azzal folytatt, hogy csak remélni tudja, hogy a héten bejelentett szigorítások csökkenti fogják az egészségügyi és szociális ellátórendszerre nehezedő súlyos nyomást. De talán ennél is szomorúbb, hogy egyre inkább úgy tűnik, a járványhelyzet ellenére a kormány egyik legfőbb célja továbbra is az, hogy bosszút álljon az önkormányzati választáson elszenvedett vereségért.

„Mindannyian tudjuk, hogy az ingyenes parkolás bevezetése nem fékezi meg a vírust, leginkább csak arra jó, hogy az önkormányzatok újabb bevételektől essenek el. Persze nagyon úgy tűnik, hogy ez csak a kezdet volt: a kormány egyik nap – helyesen – a járatok sűrítésére kötelezi az önkormányzatokat, másnap pedig levélben jelzi, hogy a tömegközlekedés működtetésére szánt költségvetési forrásokat elvonja. De még ez is inkább csak kellemetlenség ahhoz képest, hogy az iparűzési adó belengetett felfüggesztése gyakorlatilag felszámolná az önkormányzatiságot Magyarországon."

- fogalmazott Ungár.

Mindez azért igazán felháborító, mert egy ilyen válsághelyzetben igenis szükség van jól működő önkormányzatokra: ami a kormányzat szintjén csak adat és statisztika, az az önkormányzat szintjén már konkrét embereket, sorsokat és kezelendő problémákat jelent. 

Jól működő önkormányzatok nélkül nincs hatékony védekezés: ez nem a kormány és az ellenzék közötti konfliktus, hiszen a települések többségében kormánypárti városvezetés van most is, akiknek szintén megköti a kezét a Fidesz. Mert nekik a bosszú, a politikai haszon fontosabb, mint az emberek biztonsága.

A képviselő rámutatott, hogy a kormány folyton azt szajkózza, hogy az "osztrák laborban" történt válságkezelést veszi mintáult, csakhogy, Ausztria nem megsarcolja az önkormányzatokat, hanem segíti azokat, és anyagi támogatásban részesíti a munkájukban korlátozott dolgozókat is. 

Minden önkormányzattól elvont forint az emberktől von el pénzt. Korábban Hende Csaba, a térség fideszes parlamenti képviselője úgy fogalmazott, hogy az elvonások mértéke nem más mint mogyoró.

„Jelenleg azonban több, mint 3 milliárd forintot von el Szombathelytől a kormány"

- mondta Ungár, aki arra szólította fel a szombathelyi Fidesz vezetőit, hogy álljanak ki és mondjanak véleményt, szerintük a mostani elvonások mértéke is csupán mogyoró.

 

Szólj hozzá!

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.