Óriási bravúr! Végig kiélezett meccsen verte a férfi kosárválogatott Ukrajnát

Vágvölgyi Bálint 2020-02-23 18:42:00
Idegenben győzött Sztojan Ivkovics csapata.

Hiába győzött az ukrán válogatott Ausztriában, nem volt telt ház Zaporizssjában, de a helyi szervezők előzetesen is azt mondták, örülnek, ha 1500-2000 néző lesz a csarnokban. Voltak viszont magyar szurkolók is, a kispadunk mögött feszített egy piros-fehér-zöld, Körmend feliratos zászló - írja a BB1.hu, kosaras szakportál.

Keller zsákolt egy nagyot, Pustovji három büntetővel fordított. Agresszíven, jól védekeztünk az elején, hibákra kényszerítve az ukránokat. Vojvoda hármasa, majd Váradi ziccere után a negyedik percben 3-7 állt a táblán. A hazaiak jórészt csak büntetőkből találtak be, igaz nekünk is minden pontért meg kellett küzdenünk. A sárga mezesek 8-0-ás szériánál tartottak, amikor Vojvoda egy büntetővel megtörte a kosárcsendünket (11-8). Keller ziccere már időn túli volt, egy negyed után 14-10-re vezettek a hazaiak.

A körmendi legenda, Ferencz hármasával feljöttünk egyre, Perl duplájával pedig visszavettük a vezetést. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, továbbra is kőkeményen védekeztünk. Nagyon fizikális, brusztolós meccs volt, de jól álltuk a sarat. Perl hármasa lejött a félidő végén, így 30-28-as állással fordultak a felek.

Váradi hármasával újra mi jártunk előbbre. A harmadik negyed derekán megtorpantunk kicsit támadásban, 40-36-nál Perlt faultolták sportszerűtlenül, nagyon kellett a két sikeres büntetője. Nem sokkal később Ferenczet is megrángatták, nehezen viselték az ukránok, hogy továbbra is ott loholunk a nyakukon, ez is sportszerűtlen fault volt. Sajnos pontot nem tudtunk szerezni az akcióból. 46-41-nél Ivkovics időt kért, 48-47-ről indult a záró felvonás.

Továbbra is elképesztően nagyot güriztünk. Benke második hármasa után, a harmincnegyedik percben, 52-54-nél időt kértek. Izgalmasan alakult a hajrá, 58-59-ről indult az utolsó másfél perc. Allen dobhatott két büntetőt, de csak a második ment be. Sikerült labdát szerezni, de nem tudtunk betalálni. 4.1 másodperccel a vége előtt Herun büntetőzhetett, és kiegyenlített. Időt kért Ivkovics, Allen pedig mennybe ment. A játékvezetők videózás után visszaállították 0.2 másodpercre az órát, de az utolsó támadást is kivédekeztük.

A körömrágós végjátékból mi jöttünk ki jobban, de egyáltalán nem érdemtelenül. A fiúk iszonyatosan nagyot dolgoztak érte. A csoport két favoritja kipipálva, az Eb kapujába értünk.

Ukrajna - Magyarország 60-62 (14-10, 16-18, 18-19, 12-15)

Eb-selejtező
Zaporizssja, Palace of Sports "Yunost", 2500 néző
V.: Rosso (franica), Kalpakas (svéd), Gurion (izraeli)

Ukrajna: Krutusz, Bliznyuk 8, Lukasov 4/3, Pavlov 3, Pustovji 12. Csere: Herun 12, Lipovij 2, Zotov 5/3, Bobrov 12/6, Pustozvonov 2.

Magyarország: Váradi 9/3, Vojvoda 11/9, Benke 9/9, Allen 7, Keller 10. Csere: Horti 4, Szabó, Perl 5, Tóth, Ferencz 7/3.

Közös listát állít Budapesten és az EP-választáson a DK, az MSZP és a Párbeszéd

A közös EP-lista vezetője Dobrev Klára lesz, a lista első négy helyét a DK kapta.