Decemberben az elsők közt számoltunk be róla, hogy ismeretlenek ellopták a szombathelyi egykori neológ zsinagóga mellett található, a holokauszt áldozatainak állított emlékfal menóráját.
Úgy tűnik, a nyomozás eddig nem vezetett eredményre, a menóra azóta sem került elő. Februárban egy fanyar és szomorú választ adott a szombathelyi hitközség a bűncselekményre.
Eközben a háttérben már komolyan dolgoztak azon, hogy pótolják az ellopott emléktárgyat.
A Szombathelyi Zsidó Hitközséggel kiváló viszonyban lévő budapesti Hunyadi téri Ohel Ávrahám zsinagóga közössége sietett vidéki testvéreik segítségére.
"Óriási veszteség volt az a garázda tett, ami történt Szombathelyen. Mi mindannyian úgy gondolunk a szombathelyiekre, mint a saját hittestvéreinkre és a vidéki hitközségekre, mint a budapestiekre. Számunkra ez alapvetés!" - mondta el a Hunyadi téri hitközség elnöke, Chikán-Sonne Zoltán külön megköszönve korábbi elnöküknek, Gervai Lászlónak, aki a menórát elkészítette.
Drón segítségével búvárok találták meg a holttestet.
Búvárok jöttek keresni a 60 éves férfit.
Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.
Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.
Átadják a hétköznapi hősök díjat is.
Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.
Nagyot szólt a Delta-akció.
Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.
59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.
A Szolnok lett és görög ellenfelet kapott.
Gratulálunk a díjazottaknak!
„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.
A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.
Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.
100-at megrendeltek, 30 megérkezett, 24 forgalomba állt.
Mutatjuk a részleteket!