Újra van fűtés és melegvíz egész Szombathelyen

Nagy Donát 2020-03-18 14:05:00
Az ígértnél hamarabb befejeződött a sérült távhővezeték cseréje a Kodály Zoltán utcában, estig mindenhol elindul a szolgáltatás.

Az Ugytudjukon még február elején megírtuk, hogy ismét kilyukadt a távhővezeték Szombathelyen a Kodály Zoltán utcában, a kis híd mellett. Az érintett szakasz egy olyan gerincvezeték, amit nem lehetett megkerülni, illetve a nagy veszteség miatt muszáj volt még a fűtési időszak előtt megjavítani.

Emiatt hétfőtől nem volt fűtés és melegvíz-szolgáltatás több, mint 2000 lakásban. Akkor a Szombathelyi Távhő azt ígérte, hogy körülbelül 4 napot vesz igénybe a sérült szakasz cseréje. A munka nagyságát talán az érzékelteti igazán, hogy egy darut kellett a helyszínre vinni és telepíteni, mert a behelyezésre kerülő csővezeték-szakaszok darabja 1 tonna, így csak daruval mozgathatóak.

Több mint kétezer lakásban nincs fűtés, sem melegvíz Szombathelyen

Farkas Bazsi És ez így lesz még csütörtökig. Több mint kétezer lakásban és hetven közületi fogyasztónál szünetel a fűtés és a melegvíz-szolgáltatás Szombathelyen, előre láthatólag csütörtök estig - közölte az MTI-vel a távhőszolgáltatást végző cég sajtóreferense, Kocsis Tóth Ildikó hétfőn.

Most a távhő viszont azt írta, sikerült megjavítani a szakaszt, és elindul a szolgáltatás:

A tegnapi napon is megfeszített tempóban folytattuk a munkát a távvezeték-csere helyszínén. Ennek eredményeként az új vezetékek a helyükre kerültek és a meglévő vezetékekhez hegesztettük őket, amely munkát ma befejeztünk és így 13 órakor a szolgáltatást megkezdtük.


Ahhoz, hogy a teljes ellátási területen az ingatlanokban a szolgáltatás helyreálljon, hogy a fűtési- és melegvíz-rendszerek felfűtése befejeződjön még néhány órára szükség van, de az esti órákban már mindenhol lesz fűtés és melegvíz is.

Köszönjük felhasználóink türelmét, megértését.

Szólj hozzá!

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.