Újpestre igazolt a Haladás saját nevelésű középpályása

Vágvölgyi Bálint 2019-02-01 16:12:00
Pedig tegnap még ő is részt vett a zöld-fehérek csapatfotózásán.

Az Újpest hivatalos oldalán jelentette be, hogy leigazolta a sereghajtó Szombathelyi Haladástól Rácz Barnabást. A mindössze 22 esztendős középpályás áttette székhelyét a fővárosba, hogy lila-fehér mezben folytassa a karrierjét. A 168 cm magas, korábbi U21-es labdarúgó 2022. június 30-ig kötelezte el magát a negyedik kerületben. Rácz a 24-es számot fogja viselni - írja a Rangadó.

- Nehéz döntés volt, de már érlelődött bennem a gondolat, hogy szeretném magam kipróbálni más csapatban és egy Újpest hívószavára nehéz nemet mondani – fogalmazott Rácz Barnabás a Haladás honlapjának. – Tősgyökeres szombathelyi vagyok, itt nőttem fel, végigjártam a ranglétrát, itt mutatkoztam be az NB I-ben, rengeteg jó emlék fűz ide. Nehéz egyet kiemelni, de a tavalyelőtti őszi három mérkőzésre – az FTC, a Puskás Akadémia és a Vidit ellenire – különösen jó visszaemlékezni, mindhármat megnyertük és jól is ment a játék nekem. Hatalmas, hihetetlen élmény és érzés volt a három összecsapás és a hangulat. Hogy tudom-e mikor lesz Újpest-Hali? Igen, megnéztem már, az ötödik fordulóban játszunk Szombathelyen. Várom már a meccset, jó lenne pályára lépni azon a találkozón, de nyilván ez az edzőn múlik majd. Természetesen ezentúl is drukkolok majd a Haladásnak, amely a szívem csücske marad. Kicsit még kavarognak bennem az érzések, mert sok időt töltöttem Szombathelyen – de most lépnem, váltanom kellett.

Rácz eredetileg a bajnokság végéig maradt volna a Haladásban, és csak nyáron csatlakozott volna az Újpesthez.

- Barnival korábban tárgyaltunk, szerettünk volna vele szerződést hosszabbítani, ám ő külföldön vagy egy másik magyar klubban akarta pályafutását folytatni – mondta Tóth Miklós, a Haladás ügyvezető igazgatója. – Hétfőn bejelentette, hogy július 1-től az Újpesthez szerződik. Ezután egyeztettünk, átbeszéltük a dolgokat Horváth Ferenc vezetőedzővel is – mert ez egy új szituáció: hogyan számítasz egy olyan játékosra, aki már tudja, hogy nyártól egy másik csapatban futballozik. Végül megegyeztünk az Újpesttel, hogy Rácz február 1-től lila-fehérben folytatja pályafutását.

Érdekesség, hogy Rácz még rajta volt a Haladás tegnap elkészült csapatfotóján, ma meg már az Újpest játékosa.

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.