Újabb milliókat húzott ki a kormány a szombathelyiek zsebéből

Farkas Bazsi 2020-07-20 10:41:00
Hende Csaba ezt is megszavazta.

A parlamenti fideszes többség úgy döntött, hogy jellemezően a Fidesz tulajdonában álló, illetve a Fidesz érdekét szolgáló reklámcégeknek még kevesebbet kell fizetniük július 15-től, ugyanis az önkormányzatok ettől a naptól nem vethetnek ki már adót a reklámhordozókra - szúrta ki a 2021-es költségvegtést megalapozó törvény részletét Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képiviselő.

A jellemzően órásplakátok utáni adóból Szombathelynek eddig évi 100 millió forint bevétele származott, ami idén nyomban 50 millióval csökken. Ennyivel kevesebb jut a szociálisan rászorulóknak, a sportra és a kultúrára.

A Szombathely zsebéből idén 50, jövőre 100 millió forintot kihúzó törvényt Hende Csaba, a térség fideszes parlamenti képviselője is megszavazta.

Czeglédy a Facebook-bejegyzésében azt írja, hogy mindezt hazug módon a járványhelyzet okozta gazdasági válságra hivatkozva tette meg a kormány, ugyanakkor a fideszes reklámcégek négy forint bevételéből egy forint a nyereség.


Hát, mostantól nekik még jobb lesz, az önkormányzatoknak pedig még rosszabb. Mindeközben az álláskeresési járadék három hónapját nem emelték meg - tette hozzá a politikus.

Hende Csabát korábban arról kérdeztük, hogy mit gondol azokról az elvonásokról, amit a kormány eszközölt az önkormányzatokkal szemben, és ami Szombathelynek többszáz millió forintos mínuszt produkál a költségvetésbe. 

Hende erre annyit mondott, hogy ezek az elvonások csupán mogyorók. 

Szólj hozzá!

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el.