Újabb győzelmet zsebeltek be a szombathelyi kézisek

Varga Mátyás 2020-02-16 19:40:00
Simán legyőzték az SZKKA játékosai az ellenfelet.
Hungast Szombathelyi KKA - Szent István SE 35-28

Tobaké volt az első találat az újoncok rangadóján, majd Jovetic egyenlített, aztán Sheffer visszavette a vezetést a vendégeknek - írjan honlapján az SZKKA. Eleinte sok hiba csúszott támadásainkba, pontosabb volt a SZISE,  Az elején Aron is betalált, így a negyedik percben 1-3 állt az eredményjelzőn. Éledeztünk, kezdett egyre keményebbé válni a védekezésünk, Csire szemfüles góljainak köszönhetően pedig emberhátrányban sikerült fordítani is. Jovetic második gólja után pedig már 7-5-re vezettünk. Mayer Szabina is második gólját jegyezte, amikor a 13. percben, 8-5-nél időt kért a SZISE vezetőedzője.

A vezetésünk nem forgott veszélyben, de nem adták fel a fehér mezesek. Ahogy az várható volt egy ilyen rangadón, minden egyes labdáért hatalmasat küzdöttek a csapatok. Amíg nálunk Bandelier és Horilszka sem hibázott a vonalról, addig a SZISE első három büntetőjéből kettőt hárított Tomasevics, egyet pedig fölé dobtak Alberték. A 22. percben 13-9-re vezettünk, majd vérszemet kapott a Szent István SE, négy és fél perccel a félidő vége előtt, 15-13-nál időt kért Marosán György. Jól tette, sikerült elhúzni a szünetig 19-13-ra.

Potyogtak a szombathelyi gólok a fordulás után is, az olló egyre nagyobbra nyílt, a 33. percben már 22-13-ra vezettünk. Bandelier ma is megállíthatatlan volt 10 gólig meg sem állt, ha pedig éppen nem ment a góllövés, akkor Tomasevics parádézott a kapuban. A 48. percben 28-22-ig kapaszkodott fel a SZISE, Mayer kontragólja után azonban újra időt kért Vujkovics Gyula. Ötgólos SZKKA-előnyről indult az utolsó tíz perc. Sikerült okosan lemenedzselni a hátralévő időt, csapatunk szenzációs hangulatú, telt házas mérkőzésen, gólerős, magabiztos játékkal újabb fontos győzelmet aratott, amivel hatalmas lépést tett a bennmaradás felé.

Ezzel a sikerrel a 10. helyre léptünk fel, a jövő héten pénteken 18 óra 30 perctől az Alba FKC elklen Székesfehérváron lépünk pályára.

Türkmenisztán betiltotta a koronavírust

A földgázban gazdag közép-ázsiai országot államfője, Gurbanguly Berdimukhammedow vaskézzel irányítja immár 14 éve, személyi kultuszt teremtve maga körül.

Nyírkarászi szeszfőző ükunokája a kilencszeres olimpiai bajnok amerikai úszó

Mark Spitz szívesen ellátogatna a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kis faluba.

A koronavírus miatt Grúziában egyáltalán nem lehet alkohol tartalmú italt venni

'Apokalipszis' közeli állapot alakult ki tegnaptól az eurázsiai országban.

Gázpisztollyal ütötte vitapartnerét egy férfi Töltéstaván

Korábban lövése sem volt róla, hogy eddig fajulnak a dolgok.

Egy autó motortere füstölt a 86-oson Vasegerszegnél

Félpályán halad a forgalom az érintett útszakaszon.

Ungár: A kormány emelje meg az otthongondozási díjat!

Jelenleg 38 és 58 ezer forintot kapnak az otthonápolók havonta.

Hallelujah! Kezdődik a délutáni műszak

Kezdésnek hallgassunk egy kis zenét.

„Nincs elég védőfelszerelés” – Nyílt levelet írtak a háziorvosok Müller Cecíliának

Az ötven sebészeti szájmaszk és a három FFP1 típusú maszk nem elég a biztonságos betegellátáshoz.

Krumplivá változott a főnök egy online megbeszélgetésen

Sokan még csak ismerkednek az otthoni munka veszélyeivel.

Soha nem látott mélységekben a forint árfolyama

Szerda reggel megint a tegnap elért történelmi mélypont közelében van a magyar valuta euróval szembeni árfolyama.

Most már csak az engedélyre vár a parkolólemez a győri kórháznál

GYakorlatilag elkészült, a műszaki átadás is megvolt, mégis kell rá várni pár hetet.

van még itt cikk a témában:

“Egy hónapra biztosan van fedezet a Haladás focisták fizetésére, azután meglátjuk mi lesz”

Séllei Árpád ügyvezető szerint ha májusban el lehet kezdeni meccseket játszani, akkor be lehet fejezni a bajnokságot.