200 millió forintból újabb 20 hektárral bővítették a büki iparterületet

Fehér Buda 2020-10-14 15:26:25
Az iparterület új, állateledelgyár mögötti részére elsőként a Nestlé Purina üzem bővítése költözik be.

Harmadik eredményes TOP-pályázatával újabb 20 hektárral bővítette iparterületét Bük. A TOP1.1.1-15-VS1-2016-00001 projektből származó 200 millió forintos vissza nem térítendő támogatást város a közműinfrastruktúra megteremtésére használta fel. 

Szimbolikus faültetéssel adta át Ágh Péter országgyűlési képviselő és dr. Németh Sándor polgármester Bük ipari területének legújabb, összesen 843 millió forintos beruházással létrejött ütemét, tudtuk meg Trió-Média-Dunántúl közleményéből. Az eseményen részt vett Noszek Péter, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója és Arthur Van Raalte, a Nestlé Purina büki gyárának igazgatója, hiszen a terület első lakója az állateledelgyár új beruházása lesz.

A város nagyrészt saját erőből, részben pedig a TOP-1.1.1-15-VS1-2016-00001 projektből kapott 200 millió forintos vissza nem térítendő támogatással finanszírozott, stratégiai jelentőségű fejlesztése tavaly nyáron vette kezdetét: 1800 méteren komplett vízvezetéket és két átemelővel kiegészített gravitációs szennyvízcsatornát alakítottak ki, 1000 méteren szennyvíz-nyomóvezeték épült, minden közművet telekhatárig bővítettek, elkészült a megfelelő közvilágítás, szélesítették, megerősítették, kamionforgalomra alkalmassá tették a korábbi egysávos mezőgazdasági utat.

A fejlesztés, amelyet a kormány 2019-ben nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánított, már a harmadik sikeres TOP-pályázata volt Büknek, amelynek hatására új vállalkozások, további befektetők
érkezhetnek a városba.

Fotó: buk.hu

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.