Új-Zéland miniszterelnökét még az sem hozta ki a sodrából, hogy élő adásban kezdett remegni alatta a föld

Fehér Buda 2020-05-25 17:52:00
Egy földrengés sem állítja meg Jacinda Ardern-t.

Elég nagy meglepetéssel indult a hét Új-Zélandon, hiszen egy 5.8-as erősségű földrengés rázta meg az országot. A miniszterelnök, Jacinda Ardern éppen egy élő tévéinterjún vett részt, amikor megérezte, hogy megmozdul alatta a föld. Ardern arcáról egy pillanatra lefagyott ugyan a mosoly, de a pár másodperces rengés után újból vigyorogva válaszolt a műsorvezetőnek.

Ardern közben a legnagyobb nyugalommal narrálta az eseményeket, a nézőknek elmondta, hogy kis rengést érzett, ne lepődjenek meg, ha mozogni kezdenek mögötte a zászlók. Végül nyugodtan elmondta, hogy véget is ért a földrengés, majd minden visszatért a régi kerékvágásba. A miniszterelnök lélekjelenlétét azóta is rengetegen éltetik az interneten, már csak azért is, mert a politikus reggel nyolc előtt adta az interjút, már ilyen korán teljesen összeszedett volt.

 

 

Az ország szakértői később egy közleményt adtak ki a rengésről, amely 37 kilométeres mélységben pattant ki, nagyjéból 30 kilométerre Levin városától. 

Adern reakcióját imádják a Twitter-felhasználók, ami nem is csoda, hiszen a miniszterelnök kisebb sztárként vonult be nemrég a köztudatba. Sokak szerint jelenleg ő a világ egyik legjobb vezetője, ezt a nem hivatalos titulust akkor aggatták rá a felhasználók, amikor kirobbant a koronavírus-járvány. Új-Zéland az elsők között vezetett be óvintézkedéseket, amelynek következtében mindössze 1500-an betegedtek meg az országban, és összesen 21-en veszítették az életüket a járvány alatt.

Ardern hétfőn tovább lazította a kijárási korlátozásokat, Új-Zélandon így már 100 fős csoportok is összejöhetnek. Az országban jelenleg második szinten tartják a járvány miatt bevezetett rendkívüli állapotot, de ha továbbra is ilyen jól szerepelnek az új-zélandiak a teszteken, akkor június 8-án tovább könnyítenek a korlátozásokon, és az egyes szintet vezetik be. 

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt.