Új tulajdonos teheti rendbe az egykori Richards-csónakház telkét Révfaluban

Pintér Bence 2020-02-15 11:09:00
A szemetet már összeszedték, és a területet is körbekerítették.

Nem áll jól Győr a régi csónakházaival: a Radó-szigeten is évek óta romlik az állapota a műemlékként számontartott régi Spartacus-csónakháznak, a Mosoni-Duna révfalui partján, a Dózsa György rakparton pedig most már évek-évtizedek óta az egykori Richards-csónakház maradványa, illetve egy arra telepített reklámtábla csúfította a városképet.

Az előbbi ügyre még nincs megoldás, az utóbbira azonban hamarosan lehet. Mint arról Takács Krisztián, a kerület fideszes képviselője egy helyi Facebook-csoportban megírta: felvette a kapcsolatot a terület új tulajdonosával annak érdekében, hogy a partmenti terület ügyét rendezzék, és már most meg tudtak egyezni pár dologban.

Hosszú távon a tulajdonos a terület egy részét zöldterületként meghagyja, másik felén pedig egy csónakházat, éttermet, kávézót, konditermet, apartmanokat magában foglaló létesítményt képzel el.

Egyelőre azonban még nem tart itt a fejlesztés, arra viszont már most ígéretet tett az új tulaj, hogy jobban rendben tartja a telket, ahol – ahogy a Spartacus-csónakházban is – többször hajléktalanok húzták meg magukat. A betontalapzatról azóta eltűnt a hirdetőtábla, a területet körbekerítették és a szemetet is felszedték.

„A következő lépés, hogy a kivitelezés elkezdéséig olyan borítást kapjon az épület, ami esztétikailag megfelel a városképnek” – írta Takács.

Nem ez az első kísérlet a telek rendbetételére: a Kisalföld írt róla 2005-ben, hogy az akkori tulajdonos jacht-klubot, panziót, éttermet és fitneszközpontot álmodott ide, de ebből – ahogy több korábbi tervből – nem lett semmi.

Szólj hozzá!

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.