Túl alacsonynak tartja a fizetését, le akar mondani a brit miniszterelnök

Fehér Buda 2020-10-19 11:11:50
Néhány konzervatív szerint Boris Johnson tavasszal jelenti be, hogy otthagyja a miniszterelnöki posztot.

Boris Johnson le akar mondani, írja a Mirror. A lap több konzervatív képviselőtől is úgy értesült, hogy a jelenlegi brit miniszterelnök nem elégedett a fizetésével, ezért inkább lemondana. Johnson jelenleg 150 ezer fontot, azaz több mint 60 millió forintot keres évente. Képviselőként viszont több helyről is volt bevétele, például ő vezette az egyik brit újság egy rovatát, csak ezért havi 23 ezer fontot zsebelt be. Emellett rendszeresen tartott beszédeket is, a Mirror szerint mielőtt megválasztották volna miniszterelnöknek, Johnson kettő ilyen beszéddel 160 ezer fontot tett le az asztalra.

A konzervatívak szerint azonban Boris még hat hónapot kért, hogy megpróbálja rendbe tenni a Brexitet, ami a miniszterelnök tavaszra csúcsosodik majd ki. A konzervatívak szerint egyébként Johnson azután kapot vérszemet, hog megtudta, elődje, Theresa May már 1 millió fontot zsebelt be a beszédeivel azután, hogy lemondott a miniszterelnökségről.

A képviselők szerint még az is közre játszhat, hogy Johnson nemrég vállt el az egykori feleségétől, akinek rengeteg pénzt kellett fizetnie, és nemrég született meg a hatodik kisfia, akit az elit Eton iskolába akarják iratni, ami szintén egy kisebb vagyon.

A konzervatívak szerint már meg is indultak a belső harcok, hogy kiderüljön, ki legyen Johnson utódja. Jelenleg Rishi Sunak, a brit pénzügyminiszter, és Dominic Raab, a brit belügyminiszter a legesélyesebb. Raab egyszer már kipróbálhatta, milyen miniszterelnöknek, amikor Johnson kórházba került a koronavírus miatt. Sunak pedig azért számíthat támogatókra, mert a járvány alatt több milliárdnyi fonttal segítette a briteket.

Szólj hozzá!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.