Tudtad, hogy Törökországban kell keresni a világ legmenőbb nevű városát?

Kovács Lilla 2020-05-01 19:11:00
Batman polgármestere 2008-ban még Christopher Nolant is be akarta perelni a név használatáért.

Törökország délkeleti részén fekszik egy város, aminek a hírneve nagyobb, mint lakossága vagy a területe. Batman város Batman körzet központja, amit nagyjából 300 ezren laknak. Az 1950-es évekig egy kis falu volt csak, ám mikor megalapították az ottani olajfinomítót, a lakosság és a település is növekedni kezdett - jelenlegi nevét pedig 1957-ben kapta meg. 

BATMAN MERKEZ, TURKEY

Dicle'nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişini koruyan Batman, üç bini aşkın mağarası, orta çağdan kalma tarihi köprüsü, eski çarşısı, camii minareleri...

Ennek azonban nincs köze az amerikai szuperhőshöz, hiszen azt a közeli Batman folyóról kapta. Nem, a Batman folyónak sincs köze a sötét lovaghoz, mert az pedig a mellette fekvő Bati Raman hegy rövidítéséből ered. 

Batman a régió harmadik legnagyobb városa, rövid történelme azonban véresnek mondható. A korábban kurdok lakta területet az olajfinomító megnyitása után özönlötték el a törökök, ami később etnikai konfliktusokhoz vezetett: egyes adatok szerint 1992 és 1993 között 180 civil vesztette emiatt életét. 

A város legutóbb 2008-ban került be a híradásokba, mikor az akkori vezetője, Huseyin Kalkan azzal kürtölte tele a médiát, hogy pert indít a Warner Bros és Christopher Nolan ellen a Sötét lovag filmek miatt. “A világon csak egy Batman létezik, amerikai producerek pedig anélkül használták városunk nevét, hogy arról tájékoztattak volna minket.”

Kalkan azonban végül nem perelt, mikor megtudta, hogy az első Batman képregény 1939-ben jelent meg - csaknem két évtizeddel azelőtt, hogy a város megkapta volna ezt a nevet.

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.