Tudtad, hogy ma van a nemzetközi szuperhős nap?

Varga Mátyás 2020-04-28 17:20:00
A mai nap szóljon az igazi, köztünk élő hősökről!

Aki nem él burokban, valószínűleg észrevette, hogy az elmúlt években alsóhangon is évente 3 olyan film jelent meg, amik egy-egy vagy egyszerre akár több szuperhősről is szóltak. Ha szuperhősökre gondolunk, akkor sokaknak a feszülős ruhás, alsónadrágot kívül hordó, köpenyes férfiak és nők jutnak az eszükbe.

Pedig a jelenlegi helyzet is végre megértette mindenkivel, hogy az ápolók, orvosok, mentősök és a tűzoltók is ugyanúgy lehetnek szuperhősök, akárcsak az anyukák és apukák. Bár igaz, hogy ők elég gyarkan ugyanúgy öltözködnek, mint mi mégis elképesztő dolgokat visznek véghez. Az egész nemzetközi szuperhősnap elég régre nyúlik vissza, 1995-ben ugyanis a Marvel Comics munkatársai több gyereket is megkérdeztek, hogy milyen szupererőt szeretnének.

Bármennyire is meglepő, de az eredmények azt mutatták, hogy a legtöbben azt válaszolták, hogy a szuperhősök köztünk élnek és többek között a fentebb is említett munkáknak szentelik az életüket. A nemzetközi szuperhősnap során tehát nem a fiktív, hanem a valódi, köztünk élő embereket ünnepeljük. Ha mi is megszeretnénk ünnepelni ezt a világnapot, akkor járjunk nyitott szemmel és a jelenlegi helyzet miatt inkább családtagjainknak segítsünk. Mert hős lehet bárki, aki segít a másiknak.

 

 

Forrás: Days Of The Year

Szólj hozzá!

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.