Tudja mennyibe került az adófizetőknek a “Mennyből az angyal” karácsonyi kampány? Na, a Kormány sem!

Farkas Bazsi 2020-01-15 08:22:00
Orrba, szájba ment az interneten, a tévékben, rádiókban, nyomtatott sajtóban a Kormány üdvözlete, a költségeket mégsem tartják számon.

Elsőként Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-oldalán jelent meg az a Mennyből az angyal témájára készült kisfilm, amivel a Kormány boldog karácsonyt kívánt.

Aztán a közmédiában, és a Kormány közeli médiában, rádiókban, tévékben, nyomtatott újságban is megjelent a hirdetés. Sőt, a Facebookon és a Youtubeon is hirdetésben ment a videó, a Kormány láthatóan nem szabta alacsonyra a karácsonyi üdvözlet büdzséjét.


 
Kíváncsi voltam hát, hogy mennyi pénzt is költött el a Kormány a minél boldogabb karácsonyra. 

Két közérdekű adatigénylést küldtem el, egyikből sem derül ki, hogy mennyibe került a kampány.


 
Elsőként a Kormányhoz fordultam, egészen pontosan azt kérdeztem, hogy:

 
2019-ben Magyarország Kormánya mennyi pénzt költött el arra, hogy a “Mennyből az angyal” című kisfilmmel, illetve a “Mennyből az angyal” című kisfilm nyomán készült más egyéb hang vagy fotó anyaggal Boldog Karácsonyt! kívánjon. Mely tévé és rádió csatornáknál, nyomtatott és online újságokban, közösségi oldalakon és videómegosztókon rendelték meg a karácsonyi üdvözlet közlését. Az egyes csatornákon ez tételesen mennyibe került. 


 
A miniszterelnökségtől kapott válaszban, azt írták, hogy ők nem minősülnek adatkezelőnek.


 
Második körben a Miniszterelnöki Kabinetirodához fordultam ugyan ezzel a kérdéssel. 


 
Hát nem fogják kitalálni, a Kabinetiroda sem rendelkezik azzal az adatbázissal, ami ezt számon tartaná.


 
Karácsonykor tehát úgy kaptuk orrba-szájba a Mennyből az angyalt Magyarország Kormánya megbízásából, hogy annak költségeiről maga a kormány mit sem tud. Kell ennél nagyobb karácsonyi csoda? 
 
 
 

Szólj hozzá!

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.