Trump törvényt akar változtatni, hogy minél nagyobb nyomású tusfejjel tudjon hajat mosni

Fehér Buda 2020-08-13 18:28:04
Mindeközben az USA nyugati részén jelenleg is szárazság van.

Azt már megszokhattuk, hogy Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke egyre hajmeresztőbb ötletekkel áll elő, de arra valószínűleg senki sem gondolt, hogy Trump törvényt módosítana, csak azért, hogy nagyobb nyomású tusfejeket lehessen használni az országban. Az elnöknek onnan jött az ötlet, hogy szerinte túl sokat kell a tusoló alatt állni fürdés közben, ezt megoldhatnák az olyan fejek, amelyek egy perc alatt több víz átengedésére képesek.

Trump személyes problémát csinált az ügyből, a Fehér Háznál adott sajtótájékoztatóján azt hangoztatta, hogy az ő hajának bizony tökéletesnek kell lennie, ezt pedig csak nagynyomású tusfejjel tudja elérni.

Ennek viszont az útjába áll egy 28 éves, energetikai törvény, ami szabályozza, hogy mennyi vizet engedhet át egy perc alatt egy tusfej az Egyesült Államokban. Ennek az a lényege, hogy a fürdőzők kevesebb vizet használnak el egy-egy tusolás során. Ha Trump terve átmenne, akkor igaz, több víz folyhatna, viszont ez aligha rövidítené meg az amerikaiak tisztálkodással töltött idejét, inkább csak több vizet pazarolnának vele.

Trump ötletének hallatán felkapták a fejüket a környezetvédők is, akik szerint meglehetősen rossz az elnök időzítése, mert

az USA nyugati felén jelenleg is hatalmas szárazsággal küzdenek, az amerikai hivatalok szerint az ország 33 százalékán okoz gondot a szárazság, míg további 21 százalékon az átlagosnál szárazabb a föld.

Ennek tetejében a klíma is változik, aligha tenne jót a környezetnek, ha az amerikaiak több vizet használnának fürdés közben. 

Amerikában egyébként már régóta sakkoznak az energetikai törvénnyel, amit 1992-ben fogadtak el. Ez meghatározza, hogy percenként 2,5 gallon vizet engedhet át egy tusfej, a gyártók ezt egy ideig úgy értelmezték, hogy a fejek egy-egy nyílásának szabad ennyi vizet egyszerre kilövellnie. Az Obama-kormány alatt foglalták a törvénybe, hogy az előírás az egész tusfejre szól, így nem számít, hány fokozattal bírnak a modernebb fajták.

 

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.