Trump lánya egy új kampánnyal reagált a koronavírus miatt kialakult munkanélküliségre, amitől teljesen kiakadtak az amerikaiak

Fehér Buda 2020-07-16 15:18:16
Úgy reagálta le a modern kor legnagyobb munkanélküli krízisét, mint ahogy egy kő gazdag embertől elvárhattuk.

Ivanka Trump, az amerikai elnök lánya a Twitteren jelentette be, hogy a segítségével elindul egy új kampány, amivel a bajbajutott amerikaiakat segítenék ki. A koronavírus-járvány következtében ugyanis az országban több mint 18 millió ember veszítette el eddig az állását, sokak szerint hatalmas recesszióhoz vezethet majd az egekbe szökő munkanélküliség. 

Éppen ezért Ivanka Trump útjára indította a

Találj valami újat! elnevezésű kampányt, ami miatt egyből elvesztették a fejüket az amerikaiak.

A kampány első állomása egy online kerekasztal-beszélgetés volt, amin Ivankán kívül több techóriás vezetője, például az Apple vezérigazgatója, Tim Cook is részt vett. A pár perces videóban Ivanka elmondja, hogy a koronavírus miatt sok ember csak úgy tud új munkahelyhez jutni, ha megtanul egy teljesen más szakmát. Az elnök lánya szerint viszont ez remek lehetőség arra, hogy az emberek kipróbáljanak valami újat az életükben, miközben arról egy szót sem ejt, hogy a munkanélkülivé vált embereknek hogy kellene átvészelniük ezt az időszakot.

Ivanka beszédét a Twitteren szétszedték az emberek, sokan azt neheztelik, hogy pont egy olyan ember akarja megmondani a bajbajutott munkavállalóknak, hogy miként keressenek új munkahelyet, akinek világ életében biztos állása volt az apjának köszönhetően. Sőt, néhányan még azt is felemlegették, hogy Ivanka férje állítólag úgy vette be magát a Harvard Egyetemre, éppen ezért egyikük sem tudhatja, milyen nehézségekkel kell most szembenéznie a 18 millió munkanélküli amerikainak.

A Find Something New egyébként, ha beválik, akkor a frissen munkanélkülivé vált munkavállalókat új módon kötné össze a munkaadókkal. Arra viszont egyelőre még várni kell, hogy meglássuk, mennyire lesz hatásos Ivanka Trump elképzelése.

Forrás: Indy 100

Szólj hozzá!

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.