Tour de Hongrie-főszervező: Elég volt a bringások életét direkt veszélyeztető autósokból

Pintér Bence 2020-08-17 08:16:00
Most egy kerékpárversenyző életét kockáztatta a jégkrémszállító vezetője.

Alig pár napja, hogy egy autós hibájából súlyos balesetet szenvedett az országúti kerékpársport egyik hazai tehetsége, Fetter Erik, másik tehetségünk, Peák Barnabás is életveszélyes helyzetbe – került derült ki Eisenkrammer Károly, a Tour de Hongrie verseny szervezőjének posztjából.

Peákot és társát egy jégkrémárusító autó próbálta leszorítani az útról, majd ezután, mikor felelősségre vonták a sofőrt, az rájuk nevetett, és azt kérdezte tőlük, hogy minek tekernek főúton.

Eisenkrammer azt írta: az utakon háború van, nem az autósok és a bringások, hanem anormális emberek és a bunkók között. „Arra fogok biztatni minden bringást, hogy szereljen kamerát a bringájára, előre és hátra, Jogászokat fogok felkérni hogy járjanak el a képviseletünkben, és fel fogom használni minden kapcsolatomat annak érdekében, hogy a rendőrség határozottan lépjen fel a bringások, a sportolók életét szándékosan veszélyeztetőkkel szemben! Mert be kell látunk, hogy ami eddig volt, az nem vezetett eredményre” – írta.

Peák Barnabás az eset kapcsán ezt írta: „Nap mint nap biciklire ülök, mert ez a munkám. Megadom az elsőbbséget, betartom a szabályokat, előzékeny vagyok, tisztelem a többi embert aki az utakat használja. Adót fizetek, a jövedelmem után, az autóm után, minden után amiért te autós is adót fizetsz. Ugyanúgy ott a helyem az úton mint neked. Én nem egy több tonnás fém vázban ülök, amiben légkondicionálás van, ami pedál nyomásra mozog. Én nem vagyok bekötve, nincsen légzsákom. Magyarázd el nekem kérlek, hol csúszott el az értékrended annyira, hogy azt gondolod TE mindennél fontosabb vagy?”

Forrás: Eisenkrammer Károly FB

Szólj hozzá!

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.