Történelmi baki is belekerült Kásler Miklós Magyarságkutató Intézetének animációs kisfilmjébe

Nagy Donát 2020-12-21 06:30:42
Fankadeli és Tóth Gabi is harcra buzdít a Total War nevű játék motorjával gyártott klipben.

A pozsonyi csatára emlékező animációs film nemcsak dalválasztásával hívja fel magára a figyelmet, hanem a például a képen látható animáció minőségével is - írja a HVG.

Az már korábban kiderült, hogy Kásler Miklós Magyarságkutató Intézete animációs filmet készít a pozsonyi csatáról. Most pedig kiderült, hogy a kisfilmet egy számítógépes stratégiai játék, a Total War grafikai motorjával gyártották le.

A 10-15 évvel ezelőtti játékok grafikáját idéző animációra Fankadeli rappel az ősök sorsáról, és Tóth Gabi is harcra buzdít a refrénben.

A pozsonyi csata - animációs film végefőcímdal klip premier

Title:Egy az Isten (Tóth Gabi, FankaDeli, Magyar Rhapsody Projekt)Info:A pozsonyi csata c. animációs film főcímdalaElőadók: Tóth Gabi, FankaDeli, Magyar Rha...

A dalban többek között az is elhangzik, hogy

egy az Isten.

Ez különösen azért érdekes, mert a pozsonyi csata 907-ben történt, amikor a magyarok még nem vették fel a kereszténységet, ez csak majdnem száz évvel később történt meg.

Így eléggé érthetetlen, hogy a Magyarságkutató Intézet miért pont ezt a csata és dal párosítást hozta össze.

A köztévén december 21-én fog a klip debütálni.

A projektről az intézet igazgatója, Horváth-Lugossy Gábor azt mondta, hogy

történelem valóban ismétli önmagát, és mi, magyarok már megszokhattuk, hogy itt, a Kárpát-medencében olykor meg kell védeni magunkat a nagyhatalmi túlerővel szemben. Ilyenkor kerül előtérbe a film által is kidomborított bátorság.

Szólj hozzá!

Programok a Pünkösdi hosszú hétvégére Győrben és környékén

Aki nem akar otthon maradni, annak lesz hova menni és mit csinálni.

Folytatódik a kánikula, majd pünkösdvasárnap hidegfront érkezik

Hétfőre pedig országszerte mintegy 10 Celsius-fokkal esik vissza a hőmérséklet.

4 gyakori hiba a lakberendezésben, amit ne kövess el

Egy új otthon kialakítása izgalmas kaland – de könnyű elveszni a rengeteg ötlet, trend és tennivaló között.

Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

Ötször akarta önkényesen elvinni más autóját egy vasi férfi 

Kétszer sikerült is, börtön lehet a vége. 

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.