Több száz milliós a tartozás a Szombathelyi Haladásnál, a csapat pedig éppen Ausztriában edzőtáborozik

Farkas Bazsi 2019-07-21 21:39:00
Minden igényt kielégítő, négycsillagos szállodában laknak a focisták. Jövő héten összeül a Felügyelő Bizottság.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk csőd szélén táncol a Szombathelyi Haladás. A labdarúgó klub jelenleg is több száz millió forintos adósságot görget maga előtt. Hogy pontosan mennyi a tartozás nem tudni. 

Attól, hogy a klubot működtető gazdasági társaság rendezi e a tőketartozását, a csapat jövője függ. Ha ugyanis ezt nem teszi meg, akkor az MLSZ akár vissza is vonhatja a korábban megadott licencet. Ez a csapat szempontjából a megyei első osztályt jelentené. 

Hogy honnan lesz pénz nem tudni. A szombathelyi önkormányzat ugyan tett egy ígéretet, hogy egy összegben odaadja a három évre ütemezett támogatását, ami 150 millió forintot jelentene. Ám ezeket szigorú feltételekhez szabta. Például független könyvvizsgálói jelentéshez és a többi tulajdonos pénz befizetéséhez.

Közben a csapat körül újabb botrány tört ki. Az MLSZ TAO Bizottsága vizsgálatot indított a csapat TAO támogatásból megvásárolt, majd eladott buszának ügyében. A buszt akkor adhatta volna egy a klub, ha erre a szövetség engedélyt ad, de mivel vizsgálatot kezdtek ilyen valószínű nem történt meg. Bár a Haladás azt állítja, jogszerű volt az eladás.

A busz ügye egyébként már a szombathelyi önkormányzat figyelmét is felkeltette. Úgy tudjuk, hogy a jövő héten összeül a Haladás Felügyelő Bizottsága, hogy megvizsgálja az eladást. 

Mindezek ellenére a csapat - amelyik még azt sem tudja melyik osztályban fog indulni - gőzerővel kezdte meg a felkészülést. A haladas.hu beszámolója szerint:

A vasiak vasárnap reggel indultak és délben már a minden igényt kielégítő, négycsillagos ansfeldeni Hotel Stockingerben ebédeltek.

A focisták ma már edzettek egyet Ausztriában, holnap délelőtt újabb tréning következik, majd 18 órakor a török elsőosztály negyedikje, az Európa-ligában induló Trabzonspor ellen, Linzben játszanak edzőmeccset.

A ma esti árak alapján a legolcsóbb kétágyas szoba ebben a hotelben 44 ezer forintba kerül egy éjszakára. 


Az MLSZ július 26-ig vár, hogy a tulajdonosok rendezzék a pénzügyi tartozásokat. 

Frissítés

 

Cikkünk megjelenése után keresett meg minket a Haladás, a klub azt közölte, hogy az ausztriai tartózkodást a török Trabzonspor csapata finanszírozza. 

Szólj hozzá!

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit.