Több száz koalát pusztítottak el nemrég, mert kellett a földterület

Nagy Donát 2020-02-03 11:23:00
Ész nélkül dózeroltak, hihetetlen mészárlást hagytak maguk mögött a munkagépek.

Koalák százait pusztították el egy eukaliptuszültetvény kitermeléskor az ausztráliai Victora államban, Portland város közelében.

A döglött és sérült állatokat egy eukaliptuszültetvény kitermelése után a környékbeliek találták meg

- közölte a Friends of Earth Australia környezetvédő szervezet.

Koala Massacre Currently Occurring in South West Victoria

Friends of the Earth has been alarmed to learn of a koala "massacre" occurring during the logging of a bluegum plantation, located approximately 12-14km west of the south west Victorian town of Portland. According to our local sources 'hundreds of koalas' may have been killed or injured during logging activities this week alone.

A szervezet koalakutatója, Anthony Amis szerint környékbeli lakosok döglött vagy sérült koalák százait találták az irtáson. Az állatokat eldózerolták, mindenfelé a bomló tetemek bűze terjengett. Mintegy két tucat sérült állatot el kellett altatni. 

Valóságos mészárlás történt

- mondta.

Az ültetvényt a Midway nevű cég termelte ki, amely azt állítja, hogy elegendő fát hagyott hátra a koalák számára, amelyek épek és egészségesek voltak a kitermelés befejezésekor. Miután a cég novemberben befejezte a munkát, a területet egy magán földbirtokosnak adták át.

A Friends of Earth Australia szerint az ültetvény kivágása után, a törmelék eltakarítása közben dózerolhatták el a koalákat.

A helyi környezetvédelmi minisztérium a felelősök megbüntetését ígérte arra az esetre, ha kiderül, hogy szándékos állatirtás történt.

Szólj hozzá!

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.