Több száz karanténban vásárolt kutyát árulnak a gazdik

Székely Zoárd 2021-01-04 14:22:59
Úgymond megfontolt társadalom.

Jelentősen megnőtt a háziállatok, különösen a kutyák iránti kereslet a kijárási korlátozások bevezetésének idején. Ám most, hogy megjelentek a védőoltások és talán elkezd kilábalni az emberiség a koronavírus-járványból, hirtelen megugrott a fél és egy éves kor körüli kutyákat árusító hirdetések száma Nagy-Britanniában - írja a Times.

Vélhetően azok próbálnak most megszabadulni a kiskedvencektől, akik magányosnak érezték magukat a karantén alatt, ám most rájöttek, hogy mégsem alkalmasak az állatok ellátására. Az eladók ráadásul próbálnak valamennyit visszaszerezni a kutyákra költött pénzükből.

Fotó: Pixabay

Egy gazdi, aki ezer fontot (kb. 400 ezer forintot) kér hathónapos belga juhászkutyájáért azt írja, a kutya csak két hete van nála, és imádja, de a járvány miatt egyre több munkája van, ezért nem tudja rendesen ellátni az állatot.

Egy másik eladó 1500 fontot (600 ezer forintot) kér egy húszhetes beagle kölyökért, akit 2000 fontért (800 ezer forintért) vásárolt. Ő szintén azt írja a járvány miatt megváltozott munkarendje miatt kénytelen új otthont keresni kedvencének.

A kutyamenhelyeken is érzik a folyamatot: egy alapítvány közölte, az elmúlt három hónapban 1800 gazdi jelezte feléjük, hogy új otthont keres egy évesnél fiatalabb kutyája számára.

„A karanténban sokan gondolták úgy, hogy ha soha többé nem kell bemenniük a munkahelyükre, miért ne szerezhetnének kutyát? Most ennek a következményeit látjuk"

– mondja Alan Clowes, az alapítvány ügyvezetője.

 

Fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.