Több mint hét hónap után edzhet ismét a Szombathelyi Haladás focistája, Németh Márió

Vágvölgyi Bálint 2020-06-09 15:38:00
A játékosnak a keresztszalagja szakadt el.

Németh Márió tavaly október 27-én, a Nyíregyháza elleni hazai bajnokin sérült meg súlyosan, a bal térdében az elülső keresztszalagja szakadt el. A játékosra térdét meg is kellett műteni. A felépülése jól, a tervek szerint haladt, a gyógytorna után március elején már futóedzéseket végzett, két hete pedig az Illés Akadémia-Haladás U19-es együttesével készül.

– Hálás vagyok az U19-es együttes edzőinek, Horváth Rudolfnak és Horváth Andrásnak, hogy lehetőséget biztosítottak számomra, és csapatukkal készülhettem – mondta Németh Márió a klubhonlapnak. – Ferenczi István erőnléti edzővel pár hete abban maradtunk, hogy már terhelhetem a térdemet, így megkértem az U19-es együttes edzőit, hadd készüljek velük. Furcsa volt, előjöttek az emlékek, amikor még én is az U19-es együttesben futballoztam. Persze ez a gárda már nem az akkori gárda, de most itt edz Schuszter Ronald és Szalay Szabolcs is, akik a felnőttcsapat tagjai. Volt bennem félsz, amikor az első edzésre jöttem, hiszen akinek volt ilyen jellegű sérülése, az tudja, örökre megmarad az ember fejében. Előtte, egy-két hete ugyan a Haladással is készültem már, de ott csak a bemelegítést végeztem el a többiekkel együtt, a kétkapus játékban még nem vettem részt. Az U19-esekkel viszont az elejétől a végéig valamennyi gyakorlatot végigcsináltam – végigdolgoztam a két-két és fél órás edzéseket. A keményebb szituációkat még kerültem, de élveztem, hogy újra futballozhatok. Az első hét utáni hétvégén éreztem, hogy alaposan kipurcantam, de ennyi kihagyás után ez normális. Mindenesetre a mostani rehabilitációm, visszatérésem jobban sikerült, mint a korábbi, másodszorra már pontosan tudtam, mikor mit kell tennem, mi következik. Az U19-esek még a héten edzenek, aztán pihenőre vonulnak, én viszont nem, jövő szerdán már a felnőttcsapattal együtt kezdem el a felkészülést.

Sikerült Németh Márió térdműtétje, minimum fél éves kihagyás vár rá

A Haladás középpályásának az elülső keresztszalagja szakadt el. Németh Márió, a Szombathelyi Haladás 24 éves játékosa a Nyíregyháza ellen súlyos sérülést szenvedett - a bal térdében szakadt el az elülső keresztszalagja. A fiatal focista a klubhonlapnak elmondta, hétfő délután Siófokon kétórás műtéten esett át, a beavatkozás során a jobb térdéből pótolták a szalagokat.

Németh ezután arról is beszélt, hogy milyen volt kívülről megélni a tavaszi bent maradást.

– Nagyon jó lett volna a pályán lenni, de erre, ugye, semmi esélyem sem lett volna, maximum az utolsó egy-két fordulóra szállhattam volna be. Kintről is jó volt nézni a csapatot, nemcsak az eredmények, hanem maga a játék is nagyon rendben volt. Éppen ezért nagyon várom már, hogy Mátyus Jánossal dolgozhassak. A 17. helynél jóval több van bennünk, remélem, hogy ha a csapatot sikerül egyben tartani, a negyedik–hatodik hely környékén végzünk. A játékosok, a vezetők, a szakmai stáb tagjai nagyon egy hullámhosszon vannak, ebből szerintem egy igazán szép eredmény is kisülhet.

Szólj hozzá!

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen.