Több, mint 10 milliót lopott el a könyvelőnő az önkormányzati tűzoltóságtól

ugytudjuk.hu 2019-08-01 18:35:00
Az önkormányzat számlájáról is hatalmas pénzt nyúlt le.

Jelentős értékre, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett sikkasztás, jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és huszonhat rendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt emeltek vádat egy nővel szemben, aki az önkormányzati tűzoltóság könyvelőjeként egyrészt az állami költségvetésnek több mint negyvenmillió forint vagyoni hátrányt okozott, másrészt az önkormányzat bankszámlájáról több mint tizenegymillió forintot lopott el - közölte a Tatabányai Járási Ügyészség.

Egy Komárom-Esztergom megyei város önkormányzati tűzoltósága könyvelőjeként 2012. április 1-től 2015. december 31-ig huszonhat munkavállaló adó-és járulékai vonatkozásában a ténylegesen kifizetett bérnél alacsonyabb összegről szóló adóbevallásokat nyújtott be az adóhatósághoz. A bevallásokban írt valótlan adatokkal a szociális hozzájárulásban 18 126 460 forint, személyi jövedelemadóban 9 852 665 forint, nyugdíjjárulék esetében 6 911 498 forint, az egészségbiztosítási járulékban 5 874 774 forint, bevallását mulasztotta el, ezzel összesen 40 765 397 forint vagyoni hátrányt okozott az államnak.

Az önkormányzati tűzoltóság bankszámlájáról 2012. január 1. és 2017. június 3. között összesen 7 795 602 forintot lopott el a rábízott bankkártyákról, amit azzal leplezett, hogy azt a tűzoltóság pénztári kiadásaként tartozásként számolt el.

2017. január 1. és 2017. június 30. között további 3 650 000 forintot lopott el bankkártyával a tűzoltóság bankszámlájáról.

A bankkártyával ellopott összeg 11 445 602 forint volt.

Az ügyészség indítványozta, hogy a vádlottat végrehajtandó börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítéljék, és kötelezzék 690 403 forint bűnügyi költség megfizetésére, és ha a vádlott az előkészítő ülésen beismerő vallomást tesz, úgy 3 év börtönt és ugyanennyi közügyektől való eltiltást kapjon.

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.