Több, mint 1 milliárd forintot kap az Uniótól Szombathely kerékpárút építésére

Farkas Bazsi 2020-05-20 10:28:00
Végre elkészülhet a Jókai utca hiányzó bicikliútja is.

A Magyar Közlöny tegnap megjelent számában hirdette ki a Kormány, hogy az Európai Uniótól, kerékpárút hálózat fejlesztésére kapott pénzből,

Szombathely 1 milliárd 100 millió 918 ezer 268 forintot kap. 

A projekt keretében kerékpárutak építése, kijelölése, közlekedési csomópontok közlekedésbiztonsági fejlesztése Szombathely közigazgatási területén, valamint Szombathely közigazgatási területén kötött gyűjtésű kerékpáros közösségi közlekedési rendszer (közbringa) kiépítése valósul meg - írja a hivatalos szöveg.

Vagyis többek között a tavaly átadott Jókai utca már meglévő bicikliútja végre megkaphatja a párját, amit az előzetes tervek szerint  a parkon vezetnek majd keresztül.

A most kiadott Közlöny szerint nem csak kerékpárutak, de a budapesti Bubi rendszeréhez hasonló kerékpárkölcsönző rendszert is telepítenek majd a városba. 

Szólj hozzá!

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.

„Segítő kezet fogunk nyújtani abban, hogy megtalálják a győriek pénzét” – Pintér Bence már az új vagyonvisszaszerzési hivatalnak üzent

A polgármester szerint Győr példát mutathat abban, hogyan kell „utánamenni a dolgoknak” a választás után felálló új rendszerben.

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.