Tiltott pártfinanszírozás? Egy külsős cég fizette ki a szombathelyi Fidesz egyik önkormányzati választási molinóját

Farkas Bazsi 2019-11-27 14:28:00
Közel 630 ezer forintot a Vasi Friss Rádió Kft. perkált ki a volt cipőgyár épületére kifeszített drapériáért.

Adjunk együtt új lendületet Szombathelynek - hirdette egy molnió a szombathelyi régi cipőgyár falán az októberi önkormányzati választások előtt. A hirdetés a Fideszé volt, csak hogy azért nem a párt fizetett. 

Most birtokunkba került okiratok szerint a nettó 495 ezer forintba kerülő hirdetést a Vasi Friss Rádió Kft. rendelte meg október 1. és 13. között, és végül ez a cég fizette is ki.

A Kft. neve ismerős lehet a frisss.hu és a Frisss FM kapcsán. Ez az a cég, amelyik mind a kettőt üzemelteti. Igaz a Frisss FM egy ideje már a Rádió 1 hálózatához csatlakozott. 

Az Opten adatai szerint a Vasi Friss Rádió Kft. ügyvezetője Kis-Kádi Tamás, és egy lépcsőn keresztül tulajdonosa is a cégnek. A Friss Rádió Kft. ugyanis a Gyöngy Rádió Kft. tulajdonában van, amelynek tulajdonosa Kis-Kádi. A Gyöngy korábbi tulajdonosa pedig Koroknai Róbert volt, akinek érdekeltségébe tartozik az Alpok Terra Kft. Ez az az építőipari cég, amelyik a korábbi fideszes városvezetés alatt egyedül nyerte el (egy-két esetben korzonciumi partnerrel) azt az útfelújítási csomagot, amiben 800 millió forintot adott az Európai Unió Szombathelynek.

Egyesek szerint Kis-Kádi nem más mint Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő strómanja. Ezt látszik megerősíteni az is, hogy Kis-Kádit, bár zalaegeszergi, Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) a polgármestersége alatt Szombathely képviseletében delegálva lett a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központ Nonprofit Kft. felügyelő bizottságába. 

Az őszi kampány során még a Vas Megyei Területi Választási Bizottság is elmarasztalta a céget, mert a rádió a híreiben a helyi Fidesz mellett kampányolt.

Tisztán látszik hát, hogy a Vasi Friss Rádió Kft. ezerrel kötődik a helyi Fideszhez. 

Ennél sokkal súlyosabb, hogy párt-hirdetést csakis párt pénzből lehet kifizetni. Ellenkező esetben törvénysértés történik. A rendelkezésünkre álló iratok alapján pedig alapos a gyanú, hogy ez történt.

A cég részéről is aggályos, hogy olyan hirdetést fizetett ki, amin nem magát reklámozta, azaz olyan szolgáltatást vett igénybe, ami nem a saját gazdasági tevékenységét szolgálta. A fideszes hirdetés számlájának befogadása felveti a költségvetési csalás gyanúját.

A legnagyobb kérdés persze az, hogy mennyire egyedi ez az eset. A Fidesz ugyanis Szombathelyen látványos módon: óriásplakátokkal, úgynevezett elefántfülekkel, és minden egyéb kültéri hirdetéssel kampányt. Ezek után könnyen előfordulhat, hogy mindezek költségét nem a párt, hanem több esetben egy külsős cég állta.


 

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.