Megvan az alapszakasz harmadik helye a Falcónak

Vágvölgyi Bálint 2019-04-05 19:28:00
Sima győzelem a TF ellen.

Serco-TF-BP - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65-93 (9-24, 15-24, 22-27, 19-18)

Bajnokság, 25. forduló
Budapest, Ludovika Aréna
V.: Kapitány G., Ádám J., Hervay T. (Bodrogváry I.)

TF-BP: Krnjajski 9/3, Clark 14/3, Beák -, Filipovic -, McLane -. Csere: Meleg 15/6, Rikalo 16/6, Buzás 11/9, Szobi -.

Falco: Govens 14/12, Váradi 13, Bíró 8/6, Bruinsma 25/9, Reddic 14. Csere: Curry 4, Tóth 9, Hódi 2, Körmendi 3.

Mindkét oldalon akadt hiányzó, az eltiltott Bergstedt mellett Balmazovics és Perl sérülés miatt nem játszott. Govens kosarával indult a meccs, mindkét csapat sokat hibázott. Reddic és Váradi is betalált, miközben a hazaiaknál négyből semmi és még a büntetőket is kihagyták - írja a BB1, kosaras szakportál. Három és fél percet kellett várni, mire 0-8 után találtak be először, de Clark csak egy büntetőt értékesített. Pipan az ötödik percben, 3-14-nél kért időt, még mindig nem volt mezőnykosara a TF-nek. Reddic nagyon élt a palánkok alatt, de Bruinsma és Váradi is nagyot játszott. Tíz perc után 9-24 volt az állás.

Bruinsma szerezte a meccs első hármasát, tovább nőtt a különbség. Az amerikai rátett még két sikeres büntetőt is, így már hússzal vezetett a Falco (9-29). Bíró és Bruinsma újabb távolijával 11-0-át mentek a szombathelyiek. Már majdnem harminc volt a különbség, amikor Okorn pályára küldte Hódit és Körmendit is. 13-43-nál ez is bekövetkezett. Az újonctól egyedül Meleg volt dicsérhető, az ő hármasával alakult ki a félidei, 24-48-as állás.

Reddic és Bruinsma szólt hozzá a fordulás után. Hiába volt ezúttal ponterősebb – önmagához képest – a TF és hiába szerzett egy csomó támadó lepattanót, nem tudott közelebb férkőzni, mert a Falcónak mindenre volt válasza. Állandósult a harminc pont körüli különbség. 34-68-nál és 37-71-nél volt a legnagyobb a vendégek előnye. 46-75-ről indult a záró felvonás, ahol már nem volt miről dönteni.

Az utolsó negyedet, ha csak eggyel is, de megnyerték a fővárosiak. Érdekesség, hogy Ales Pipan együttesében ezúttal sokkal aktívabb volt a cseresor, a kezdőcsapatból csak a két hátvéd tudott betalálni, Beák, Filipovic és McLane is vonallal zárt. A Falco ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert, és ezzel a harmadik helyről kezdi a felsőházi középszakaszt.

Mire számíthat a cserbenhagyó ittas vezető?

Magyarországon a KRESZ egyértelműen tiltja a járművezetők számára az alkohol fogyasztását, illetve a járművezetést ilyen esetekben.

Elküldték Kuznyecovot az ETO-ból

Két hónapig volt vezetődedző.

Péntektől teljesen lezárják a szombathelyi Rumi utat

A Szőlős utca és a "mozaikos" kereszteződés között fognak aszfaltozni.

Nyomoz a rendőrség a csepregi önkormányzat körül

Ismeretlen tettes ellen sikkasztás vétsége miatt tettek feljelentést.

Első körben nem kapott licencet a Haladás

A zöld-fehérek április 25–től május 3-ig pótolhatják a hiányzó dokumentumokat, és bizonyíthatják a Klublicenc Szabályzatnak való megfelelésüket.

Három új gyalogátkelőhelyet terveztetnek meg Szombathelyre

Az elképzelés szerint a Markusovszky kórházzal szemben, a Dolgozók útján és a Körmendi úton is egy-egy új zebra létesül hamarosan.

LMP: minél több zöld képviselőre van szükség az EP-ben

Akik aláírásukkal az LMP-t támogatják, egyúttal nemet mondanak az akkumulátor-gyártásra - jelentette ki Tetlák Örs, az ellenzéki párt országos elnökségi tagja kedden Budapesten.

Rács mögött a győri "pikó báró"

55 éves kábítószerdílert fogtak el a Győr-Moson-Sopron vármegyei nyomozók.

Szózene est Pajor Tamással és Varga Bencével (Zaporozsec)

Április 25-én 19 órától a szombathelyi Weöres Sándor Színház Márkus Emília termében.

Hogyan alakíthatunk ki egy kis magánszférát a kertben?

Akinek nagy kertje és esetleg még medencéje is van, az tudja nagyon jól, hogy néha meglehetősen nehéz elrejtőzni a kíváncsi szemek elől.

Saját szurkolóira hívta a rendőröket a Haladás vezetősége

A hétfői futsal meccsre mentek ki a foci csapat drukkerei kinyilvánítani a véleményüket.