Testvér után nem jár az ápolási díj? Egy család története tökéletesen megmutatja, hogy mi a baj az otthonápolási díj rendszerével

ugytudjuk.hu 2019-08-26 07:38:00
Az otthonápolási díj rendszere közel nem tud megfelelő választ adni minden élethelyzetre.

Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője nemrég egy olyan családnál járt, amelynek egyik tagja fogyatékossággal él. Az ő gondozását a nővére vállalta magára, neki azonban nem ítélte oda a csanyteleki önkormányzat a GYOD-ot. Pedig kapnia kellene, hiszen otthon, saját erőből látja el a beteg testvérét.

Ungár egy videót is megosztott a Facebook-oldalán a látogatásáról, mellé azt írja, hogy az ő történetük tipikus esete annak, hogy az otthonápolási díj rendszere közel nem tud megfelelő választ adni minden élethelyzetre. A képviselő szerint viszont lenne egy egyszerű megoldás: minden érintett család kapja meg az emelt otthonápolási díjat, függetlenül attól, hogy gyermeküket vagy más hozzátartozójukat ápolják és ehhez ne állítsanak mindenféle adminisztratív akadályt.

Szólj hozzá!

Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Négyéves csúcs közelében a forint – 365 alá erősödött az euróval szemben

A választási eredmények után látványosan reagált a piac, több devizával szemben is erősödött a magyar fizetőeszköz.

Győr-Moson-Sopron megyében szavaztak a legtöbben

Vas megye a második legaktívabb volt.

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.