Súgógép sem tolná úgy a Fidesz-paneleket, mint Puskás Tivadar pénteki tv interjújában

Farkas Bazsi 2019-01-15 16:16:00
Az biztos, hogy a rendkívüli közgyűlést 2,5 perc alatt lereagálta.

Csak azok kedvéért, akik nem néznek rendszeresen Szombathelyi TV-t újságolom, hogy jó ideje van már programon a Péntektől péntekig című műsor, amiben Puskás Tivadar Szombathely polgármestere elmeséli mi minden történt a héten. A múlt héten volt miről beszélni, hiszen rendkívüli közgyűlésen roggyant meg a Fidesz szombathelyi többsége. Az ellenzék ugyanis végigvitte akaratát és megszavazták a rabszolgatörvény ellehetetlenítését.

Na de nézzük máris Puskás tévés produkcióját, mintha az elején papírból olvasná azokat a paneleket, amiket a Fidesz országosan is hangoztat a tüntetéseket, útlezárásokat és sztrájkokat gerjesztő törvény kapcsán.


Úgy néz ki a kérdező Horváth Zoltán a legnagyobbaktól tanult, hogyan nem szabad akadékoskodni a riport alannyal. Pedig bőven lehetett volna mit kérdezni Puskástól. 

Pl.:

  • Hol volt a Fidesz frakció?
  • Hol volt Lendvai Ferenc, a Fidesz frakcióvezetője?
  • Miből gondolja, hogy ha törvényi akadálya nincsen, akkor nem fognak a cégvezetők túlóráztatni?
  • Mi a véleménye a túlóráról?
  • Mit gondol, az esetleges túlóra nem szakítja szét a családokat?
  • Miért kell túlóráztatni a magyar dolgozókat a több fizetésért? Miért nem emelik meg inkább azokat?

Tényleg csak úgy szinte már-már címszavakban.


Kedden egyébként az is szóba került a rendkívüli közgyűlésen, hogy a város évi 84 millió forinttal finanszírozza az SZTV-t, ám a médium mégis szelektál a választott képviselők között. Horváth Attila (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) például azt mondta, hogy 8 év alatt egyetlen egyszer jelent meg az SZTV-ben. Puskás erre azt mondta, hogy ő meg kétszer. 

Pedig a polgármesternek hetente jelentkező saját műsora van


 

Szólj hozzá!

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.

Elhallgatott a süllyedő Győr+ hajó utolsó zenésze is: az online oldal is elsötétült

A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált. 

HŐSÉG: Egyelőre nem vezetik be a kötelező ipari áram-korlátozást - önként spórolnak a nagyfogyasztók

A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.

Lekapcsolt díszkivilágítások, és szökőkutak, elrendelt home office - itt a szombathelyi nagy energia megszorítási csomag

Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.

Győrben egyelőre nincs szükség vízkorlátozásra, de mindenkit takarékosságra kér a polgármester

A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.

Közvetlen vasúti közlekedés épül ki Szombathely és Zalaegerszeg között

2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.

Hortay Olivér elfogadta Bóka János felkérését - újabb megafonos influenszer csatlakozik a Fidesz parlamenti frakciójához

A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István? 

Szexuális szolgáltatás közben lopták meg a sértettet - négy ember ellen emelt vádat az óvári ügyészség

Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.