Teljes határnyitás Románia felé

Székely Zoárd 2020-05-21 07:19:00
Reggel 6 órakor az összes határátkelő megnyílt.

Az ORFK Kommunikációs Szolgálata a rendőrség honlapján szerda este tette közzé, hogy magyar idő szerint csütörtökön reggel 6 órától valamennyi – a magyar–román viszonylatban a veszélyhelyzetet megelőzően működtetett – a határforgalmi megállapodásban szereplő határátkelőhely megnyílik.

A Nyugat-Európából, illetve Nyugat-Európába tartó átutazás továbbra is biztosított mindkét irányban - Csanádpalotánál a teherautóknak és buszoknak, Nagylaknál a személyautóknak, Ártándnál valamennyi járműnek. 

Az autókkal, buszokkal szállított román állampolgárok, akik a budapesti repülőtérről utaznak tovább, vagy onnan térnek haza, a beutazásnál mentesülnek a hatósági házi karantén alól. A sofőrök Magyarországon csak az elengedhetetlenül szükséges alkalommal, a kijelölt benzinkutakon, pihenőhelyen állhatnak meg. A repülőtérre utasokat szállító sofőröknek 24 órán belül a belépés helye szerinti határátkelőn, a buszokkal utazóknak az utazáshoz szükséges legrövidebb időn belül a kijelölt útvonalon kell elhagyniik Magyarország területét.

A tranzitutasok akkor léphetnek be az országba, ha alávetik magukat az egészségügyi vizsgálatnak, a koronavírus-fertőzés gyanúja nem állapítható meg, a Schengeni kódexben előírt beutazási, továbbutazási feltételekkel rendelkeznek. A busz, kisbusz vezetőjének menetlevéllel kell igazolnia, hogy a repülőtérre szállít utasokat, akiknek hitelt érdemlően igazolniuk kell, hogy van érvényes repülőjegyük, a célországba történő belépésük biztosított.

 

Fotó: police.hu

Forrás: police.hu

Szólj hozzá!

Hamarosan Szombathelyen nyit éttermet a Pizza Hut

A Fő tér egyik üzletébe költöznek be.

2026-ban kigurulhat a hangárból Orbán idénre ígért repülőrajtja

Elemzők szerint 2,8 százalékos GDP-bővülés várható, de a külső kockázatok továbbra is jelentősek.

Halálos baleset történt Győrben: autó és roller ütközött

A rendőrség fokozott figyelmet kér minden közlekedőtől.

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás.